2021 06 21

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Nacionalinei bibliotekai padovanotas Nobelio literatūros premijos laureato B. Pasternako rankraštis

Rašytojas Boriso Pasternako rankraštis. LNMMB archyvo nuotrauka

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rankraščių fondas pasipildė unikaliu dokumentu. Gautas vieno žinomiausių ir įtakingiausių XX amžiaus rusų poetų, rašytojų, vertėjo, Nobelio premijos laureato (1958 m.) Boriso Pasternako (1890–1960) rankraštis – anglų poeto ir dramaturgo Williamo Shakespeare’o (1564–1616) dramos „Antonijus ir Kleopatra“ (Антоний и Клеопатра) vertimas į rusų kalbą. Jį Nacionalinei bibliotekai padovanojo broliai Algirdas ir Leonidas Malcai.

Kartu perduotas ir B. Pasternako laiškas dovanotojų tėvui Eliazarui Malcui, rašytas 1943 m. gegužės 26 d. B. Pasternakas ir E. Malcas susipažino Antrojo pasaulinio karo metais, evakuacijoje Čistopolyje (Rusija). Juos suartino filologiniai interesai: E. Malcas užsiminėjo lietuvių literatūros vertimais į rusų kalbą (nuo XX а. 9 dešimtmečio – Lietuvos rašytojų sąjungos narys). 

B. Pasternako versta drama „Antonijus ir Kleopatra“ pirmą kartą buvo išspausdinta 1944 m. žinomoje leidykloje „Goslitizdat“ Maskvoje. Ši laida saugoma ir Nacionalinėje bibliotekoje. 

Apie rankraštį ir su juo susijusią istoriją ketinama išsamiau papasakoti viename iš  Nacionalinės bibliotekos rudens renginių.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu