2021 05 30

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Nacionaliniai Lietuvos kino apdovanojimai: K. Kaupinis – geriausias režisierius, „Nova Lituania“ – geriausias ilgametražis vaidybinis filmas

Režisierius Karolis Kaupinis. Tautvydo Stuko nuotrauka

Šeštadienio vakarą paaiškėjo pirmųjų Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų laureatai. Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyko Valdovų rūmų kieme, buvo išdalinta net 20 prizų. Šalies kino meno kūrėjai buvo įvertinti už 2019 ir 2020 metų nuopelnus bei kūrybą.

Šiais metais pirmą kartą vykusiuose apdovanojimuose legendinis Lietuvos kino operatorius Algimantas Mikutėnas gavo vieną reikšmingiausių įvertinimų – prizą už viso gyvenimo nuopelnus. Garbingą apdovanojimą jam įteikė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Valdovų rūmų kieme vykusios šventės metu renginio vedėja, aktorė Aistė Diržiūtė dažnai kartojo Karolio Kaupinio filmo „Nova Lituania“ pavadinimą. Apdovanojimuose nominuotas 12-oje kategorijų, šis filmas gavo net 9 prizus. „Nova Lituania“ tapo geriausiu ilgametražiu vaidybiniu filmu, o jo režisierius Karolis Kaupinis – geriausiu režisieriumi ir scenarijaus autoriumi.

„Nova Lituania“ aktoriai Eglė Gabrėnaitė ir Vaidotas Martinaitis buvo pripažinti geriausiais antraplaniais aktoriais, filmo operatorius Simonas Glinskis apdovanotas už geriausią operatoriaus darbą, o geriausio dailininko apdovanojimas skirtas anapilin iškeliavusiam Audriui Dumikui. Laureatų gretas papildė ir už geriausią kostiumų dailininko darbą įvertinta Monika Vėbraitė ir prizą už geriausią grimo dailininko darbą gavusi Jurgita Globytė, abi kūrėjos taip pat atstovavo filmui „Nova Lituania“.

Net trimis prizais apdovanojimuose džiaugėsi ir dokumentinio filmo „Animus Animalis (Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ komanda. Filmas pelnė geriausio ilgametražio dokumentinio filmo apdovanojimą. Už geriausią kompozitoriaus darbą įvertintas filmo kompozitorių Gedimino Jakubkos ir Mindaugo Urbaičio duetas, o metų geriausio montažo režisieriumi tapo Mindaugas Žukauskas.

Nacionaliniuose Lietuvos kino apdovanojimuose buvo paskelbtas ir Publikos simpatijų prizo laimėtojas – juo tapo Marijos Kavtaradzės drama „Išgyventi vasarą“. Tai vienintelė apdovanojimų nominacija, kurios nugalėtoją lėmė tik LRT.lt portale balsavusios publikos balsai. Dėl žiūrovų simpatijų šiame balsavime varžėsi net 23 filmai.

Visus kitus nominuotus filmus apdovanojimuose rinko vertinimo komisija, kurią sudarė aštuoni kino srities profesionalai iš Lietuvoje veikiančių kino kūrėjus vienijančių organizacijų: asociacijos „ASIFA Lietuva“, Autorinio kino aljanso, Lietuvos aktorių gildijos, Lietuvos animacijos asociacijos, Lietuvos kinematografininkų sąjungos, Lietuvos kino operatorių asociacijos, Nepriklausomų prodiuserių asociacija bei Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino kritikų gildijos.

Vėliau iš paskelbtų nominantų sąrašų geriausiuosius rinko balsavimo teisę turintys kino industrijos atstovai slaptu balsavimu, elektroniniu būdu, tam specialiai sukurtoje platformoje. Balsavimo sąrašus sudarė ir balsuoti teisę suteikė Lietuvoje veikiančios kino kūrėjus vienijančios organizacijos. Balsavimą prižiūrėjo tarptautinė audito, apskaitos ir verslo konsultacijų įmonė „Grant Thornton Baltic“.

Pagrindinį apdovanojimų prizą pavadinimu „Aš-Tu“ sukūrė Nacionalinio Lietuvos kino apdovanojimo meninės idėjos projekto konkursą laimėjęs grafikos dizaineris, dėstytojas Marius Žalneravičius.

Lauktą kino šventę tiesiogiai transliavo LRT TELEVIZIJA. 

Nacionalinius Lietuvos kino apdovanojimus rengia Lietuvos kino centras kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, bendradarbiaujant su autorių teisių administravimo asociacijomis LATGA bei AGATA.  

Laimos Penek / LRVK nuotrauka
Laimos Penek / LRVK nuotrauka
Tautvydo Stuko nuotrauka
Tautvydo Stuko nuotrauka

Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų 2021 laureatai

Prizas už viso gyvenimo nuopelnus – Algimantas Mikutėnas.

Publikos simpatijų prizas – „Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė, prod. Marija Razgutė, Klementina Remeikaitė).

Metų geriausias ilgametražis vaidybinis kino filmas – „Nova Lituania“ (rež. Karolis Kaupinis, prod. Marija Razgutė, Martynas Mickėnas).

Metų geriausias režisieriaus darbas – Karolis Kaupinis (Nova Lituania“.

Metų geriausias ilgametražis dokumentinis filmas – „Animus Animalis (Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus) (rež. Aistė Žegulytė, prod. Giedrė Burokaitė).

Metų geriausias trumpametražis kino filmas – „Kolektyviniai sodai“ (rež. Vytautas Katkus, prod. Viktorija Seniut).

Metų geriausias animacinis filmas – „Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas, prod. Marija Razgutė, Ignas Meilūnas).

Metų geriausias mažumos bendros gamybos kino filmas – „Olegas“ (liet. prod. Lukas Trimonis).

Metų geriausias aktorės vaidmuo – Barbora Bareikytė („Pilis“).

Metų geriausias aktoriaus vaidmuo – Valentin Novopolskij („Olegas“).

Metų geriausias antraplanis aktorės vaidmuo – Eglė Gabrėnaitė („Nova Lituania“).

Metų geriausias antraplanis aktoriaus vaidmuo – Vaidotas Martinaitis („Nova Lituania“).

Metų geriausias scenarijus – Karolis Kaupinis („Nova Lituania“).

Metų geriausias kompozitoriaus darbas – Gediminas Jakubka, Mindaugas Urbaitis („Animus Animalis (Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“.

Metų geriausias operatoriaus darbas – Simonas Glinskis („Nova Lituania“).

Metų geriausias dailininko darbas – Audrius Dumikas („Nova Lituania“).

Metų geriausias garso režisieriaus darbas – Vladimir Golovnitski („Valstybinės laidotuvės“).

Metų geriausias montažo režisieriaus darbas – Mikas Žukauskas („Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“

Metų geriausias kostiumų dailininko darbas – Monika Vėbraitė („Nova Lituania“).

Metų geriausias grimo dailininko darbas – Jurgita Globytė („Nova Lituania“).

Lietuvos kino centro informacija

Tautvydo Stuko nuotrauka

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien