2022 06 30

bernardinai.lt

Žurnalas „Jėzuitai“

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Naujame žurnalo „Jėzuitai“ numeryje – apie krikščioniškąjį tikėjimą ir gyvenimą

Žurnalo „Jėzuitai“ viršelis. Leidėjų nuotrauka

„Mes esame ne tik protas, bet ir širdis, vaizduotė, meilė, ne tik laisvė, bet ir instinktas. Mums svarbus estetinis pasitenkinimas, žavėjimasis, nuostaba, džiaugsmas. Tai nusako, ką reiškia būti žmogumi“, svarbius būties bruožus primena žurnalo „Jėzuitai“ vyr. redaktorius t. Vidmantas Šimkūnas SJ. Naujajame numeryje iš įvairių perspektyvų žvelgiama į krikščioniškąjį tikėjimą ir gyvenimą.

Istorikas dr. Liudas Jovaiša sklaido Lietuvos ir Ukrainos jėzuitų istorijos puslapius, kuriuose aptinka t. Martyno Laternos SJ, (1552–1598) t. Benedikto Pauliaus Boimo SJ, (1629–1670), t. Vytauto Merkio SJ, (1927–2021) ir kitų tėvų jėzuitų pėdsakų.

Muzika gali būti puikiu įrankiu dvasinei patirčiai įvardyti. „Atsiliepimas į pagalbos šauksmą paliečia ir davėjo, ir prašytojo giliausias stygas“, liudija ses. Judita Stankūnaitė SJE, pagelbėjusi karo pabėgėlėms iš Ukrainos. T. Bruno Niederbacheris SJ, prisimena jėzuitų naujokyno laikais išgrynintą savo gyvenimo cantus firmus – pagrindinę melodiją. T. Eugenijus Puzynia SJ, kviečia leistis į dvasinius potyrius, klausantis  J. S. Bacho pasijos pagal Matą.

„Kas bendra tarp gyvenimo ir krikščioniškojo tikėjimo?“ – klausia Lina Šalučkienė, Gyvenimo ir tikėjimo instituto direktorė. Jos teigimu, „tikėjimas iš esmės yra žmogaus laisvės išraiška“. T. Mindaugas Malinauskas SJ, kviečia „numitinti“ mistinę Dievo patirtį ir įžvelgti mistiką ir kiekvieno krikščionio kasdienybėje.

„Galbūt dvasios vadovas yra tai, ko jums reikia?“ – klausia Sarah Morris ir dalijasi praturtinančia ir auginančia dvasinio palydėjimo patirtimi. O Sarah Vincent kviečia atrasti savo dvasinės meilės kalbą.

Pasaulio krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės pirmininkas Denisas Dobbelsteinas, gegužę viešėjęs Lietuvoje, šią ignaciškojo dvasingumo bendruomenę mato kaip vietą, kuri yra atvira visiems žmonėms, net ir esantiems už Bažnyčios mokymo ribos.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Iš tikėjimo kylanti konkreti pagalba – tai vidinė būtinybė, apie kurią liudija pavasarį Vilniaus jėzuitų namuose viešėję t. Antano Saulaičio SJ, bičiuliai Rasa ir Vidmantas Raišiai, atvykę iš JAV. Apie paramą jėzuitų misijai Lietuvoje pasakoja ilgametė Baltijos jėzuitų plėtros projekto tarybos narė Maryann Stanaitis Diesburg.

Simonas Mockevičius dalijasi įspūdžiais iš Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčios bendruomenės susitikimo po 30 metų, o sinodinio kelio vaisius, „surinktus“ Šv. Kazimiero bažnyčioje, apžvelgia Kristina Ulkienė.

Vargu, ar įmanoma atskirti krikščioniškąjį tikėjimą nuo gyvenimo…

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.