Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 09 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris: apie teisingumo alkį

Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris. Redakcijos nuotrauka

Pasirodė naujas „Kelionė“ numeris. Kaip redakcijos palydėjime sako kun. Kęstutis Dvareckas, žurnale įsižiūrime į vieną iš opiausių šiandienos vargų – teisingumo alkį. „Kelionėje“ gilinamės į klausimus, kuriuos neišvengiamai nešiojamės: kas yra teisingumas? Teisingumas, vykdomas teismo salėje ar širdyje? Kas yra teisingumo dorybė ir kaip praktiškai ja gyventi? Kaip „sugyvena“ teisingumas ir atleidimas, vienas antrojo nepaneigdami ir neapribodami? O kaip apie teisingumą kalbėti karo akivaizdoje?

Atleidimo temos gelmėn pasinerti kviečia s. Ligita Ryliškytė SJE. „Atleidimas reikalauja atsiminti skriaudą, tačiau siekiant ne maitinti keršo troškimą, o atverti raudą. Kad pajėgtume paleisti skausmą, pirma turi išskaudėti. Kad galėtume pamiršti skriaudą, pirma ji turi būti prisiminta taip, kad auka būtų išgirsta“, – straipsnyje „Atleisti negalima neatleisti“ sako s. Ligita Ryliškytė.

„Ar pastebėjote, kad jūsų pokalbiai su tam pačiam idėjiniam „burbului“ nepriklausančiais žmonėmis vis nusirita į debatus apie tai, kodėl turime vykdyti vyriausybės potvarkius, kuriuos laikome kvailais, ir sutikti su eiliniu valdžios priimtu įstatymu, neatitinkančiu mūsų etinių įsitikinimų? Dar karščiau ieškome argumentų, kodėl turime priimti pabėgėlius ir mokėti jiems didesnes išmokas ir atlyginimus nei gauname patys. O kur dar klausimai, kodėl brangiau mokėti už benziną, dujas ir elektrą, jei iš Rytų šių gėrybių prisipumpuotume pigiau? Kam rizikuoti stojant skriaudžiamų mažųjų pusėn – juk jie mums tokie tolimi ir svetimi – ir likti be spalvotų kiniško plastiko žaisliukų? Kalnai sulaužytų iečių pirštu prikišamai rodo, jog teisingumas yra svarbiausia mūsų laikų tema“– taip savo tekstą pradeda „Kelionės“ skaitytojams jau gerai pažįstama teologė Jūratė Micevičiūtė, šįkart kviečianti skaitytojus atidžiau pažvelgti į teisingumo dorybę.

Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris. Redakcijos nuotrauka

„Trokštu ne keršto, o teisingumo“, – sako ukrainietė teisininkė Marija, savo patirtimi tarytum pratęsdama jautrią teisingumo temą. Ji dalijasi pasakojimu, kaip aidint sprogimams ir aplink žūstant nekaltiems žmonėms po dešimties dienų pragaro su šeima pasitraukė iš rusų bombarduojamo Hostomelio ir saugų prieglobstį surado Lietuvoje.

„Nutylima tema“ šį kartą toli nuo ginklų žvangesio, tačiau kalba apie vidinę kovą, kai… pasirenkame naikinti patys save. Taigi, čia apie patirtus valgymo sutrikimus ir kovą su jais bei augimą savęs priėmime pasakoja Vaida. Moteris dar paauglystėje susirgo nervine anoreksija, vėliau – nervine bulimija, daugybę metų ji kovėsi su poreikiu problemas spręsti maisto lėkštėje, kol suprato – tikrasis kelias nėra lengvas, o keliauti iki visiškos laisvės gali tekti ir visą gyvenimą.

Skiltyje „Asmenybė“ policininkas Dalius Mackela pasakoja savo gyvenimo kelio ir pašaukimo istoriją. Jo kelias į policiją nebuvo lengvas: paauglystėje Dalius pats ne sykį susidūręs su šia instancija, tik… visai iš kitos pusės. Pasak būsimo policininko, jam rimtai grėsė kelias į nepilnamečių koloniją, tačiau, matyt, Viešpats turėjęs kitą planą ir stebuklingai išgelbėjo per… brolio modeliavimo žurnalus. Šiandien Dalius Mackela yra vienas iš labiausiai pažįstamų policijos veidų, šeimos tėtis, aktyviai dalyvaujantis Bažnyčios bei visuomenės gyvenime.

Dar vienas pokalbis „Kelionėje“ – su mons. Rolandu Makricku, kurį Popiežius Pranciškus neseniai paskyrė Romos Didžiosios Švč. Marijos (Santa Maria Maggiore) bazilikos, ypatinguoju komisaru. Be to, šis lietuvis nuo 2019 m. eina Vatikano valstybės sekretoriato administracijos skyriaus vadovo pareigas, o prieš tai darbavosi ne vienoje Apaštalinėje nunciatūroje įvairiuose pasaulio kampeliuose. Mons. Rolandas su skaitytojais dosniai dalijasi savo gyvenimo patirtimis ir pasakoja apie jaunystę gimtuosiuose Biržuose, meilę aviacijai, pašaukimo kelią, studijas ir diplomatinę tarnybą.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Rubrikoje „Šventumo kvapsnis“ skaitytojai ras nuotaikingą rašytojos Agnės Žakrakalytės tekstą apie Belgijos šventuosius, jų šunis, velnius ir… alų.

Be to, žurnalą „Kelionė“ skaitančiuosius pasitiks straipsnis apie tai, kodėl nesuprantame paauglių, teologo Valdo Mackelos tekstas apie Mariją iš Magdalos kaip legendinę ir istorinę asmenybę, interviu su dailininke Eva Lauma bei poete Indre Valantinaite. Čia rasite ir Aistės Stremaitytės tekstą „Vilties formos iš partizanų bunkerių“, kuris supažindina su partizanų periodiniu leidiniu „Malda girioje“, Nomedos Hofertaitės straipsnį „Apie teisingą Dievo teismą“, Giles Fraser kvietimą drauge atsakyti į klausimą „Ar blogio problema tėra teorinis klausimas?“ ir dar nemažai kitų vertingų tekstų, kurie kviečia vėl leistis į Kelionę.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite