Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 04 21

Magnificat vaikams

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Naujausiame „Magnificat vaikams“ numeryje – apie sakramentus, ekologiją ir jėzuitus

„Magnificat vaikams“ viršelio fragmentas

Mieli vaikai, tėveliai, katechetai ir ugdytojai!

Gegužė ir birželis dosnūs bundančia gamta, paukščių čiulbesiu, šiluma ir visa puokšte gražių švenčių! Gyvendami Jėzaus prisikėlimo džiaugsme, pasitinkame Šeštines, Sekmines, Devintines, Šv. Jono Krikštytojo gimimą, Švč. Jėzaus Širdies iškilmę. O kur dar Pirmosios Šv. Komunijos šventė, mamos ir tėčio dienos! Būkite visi pasveikinti, įžengę į kupiną malonių laiką!

„Magnificat vaikams“ šio numerio temoje kalbės apie Sakramentus. Sakramentai – Viešpaties buvimo ir meilės ženklai, per kuriuos mus pasiekia Dievo gyvenimas. Galbūt, įsigilinus į šią temą ir savo žinias patikrinus sprendžiant testą, Pirmosios Komunijos, Krikšto, vestuvių šventės, įgis gilesnės prasmės. Pirmosios Komunijos šventė ypatingai papuošia mūsų bažnyčias, jautriai paliečia Jūsų, tėveliai, širdis, o vaikus pakviečia į ypatingą susitikimą su Dievu. Tačiau ne kiekvienas vaikas žino, kad buvo laikai, kai Pirmosios Komunijos šventei ruoštis reikėjo slapta, o drąsūs kunigai, ruošdavę vaikus, sulaukdavo bausmių ir pažeminimų. Rubrika „Įdomu!“ jums papasakos, kaip šiai šventei buvo ruošiamasi sovietinės okupacijos metu, prisiminimais dalinsis tuomet buvę vaikai, o dabar jau dideli suaugę žmonės Onutė ir Liutauras.

Tęsdami temą apie ekologiją, pagal popiežiaus Pranciškaus encikliką „Laudato Si“ iš arčiau pažvelgsime į ekologines krizes. Kas yra krizė ir kas yra ekologinė krizė? Kun. dr. Gediminas Jankūnas perteiks vaikams popiežiaus žinią apie technologijų svarbą žmogaus gyvenime ir to įtaką gamtos pasauliui. Rubrika „Veikime!“ ir jos autorė Vaida Olšauskytė-Skorupskienė šiltomis dienomis kviečia nuvykti prie ežero ar kito vandens telkinio, pasidomėti gyvūnais, kurie gyvena vandenyje ir kaip tikriems vandens biologams atlikti vandens skaidrumo tyrimą!

Rubrikoje „Vienuolijos Lietuvoje“ dr. Liudas Jovaiša pakvies jus susipažinti su baskų riteriu Injigu. Galvojate, kaip yra susiję vienuoliai ir riteriai? Ogi šis riteris, vėliau tapęs Ignacu, su bičiuliais įkūrė naują vienuoliją, kuri pasivadino Jėzaus Draugija. Jos narius mes vadiname jėzuitais. Apie tai, kaip jėzuitai įsikūrė Lietuvoje, skaitykite naujausiame žurnalo numeryje!

Kiekvieną dieną pasitikite džiaugsmingi ir dėkingi. Nepamirškite maldoje palydėti ne tik savo artimuosius, bet taip pat pasimelsti popiežiaus intencijomis, kurias rasite ketvirtame „Magnificat vaikams“ puslapyje. Palaimintų jums Viešpaties dienų!

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite