Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 08 06

XFM radijas

Klausymosi ir skaitymo laikas:

43 min.

Naujoji Lietuvos skautijos vadovė: „Mane užburia bendras tikslas – auginti vaikus dorais ir atsakingais piliečiais“

Skautai.lt nuotrauka

XFM radijo laidos „Laužų karta“ (vedėjas Audrius Vainonis) viešnia – Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė Akvilė BARTAŠEVIČIŪTĖ. Ji – aktyvi pilietė, kuriai rūpi vaikų gerovė. Lietuvos skautijos nare Akvilė tapo būdama suaugusi, tuo nustebindama ir įkvėpdama kitus.

Akvilė yra pavyzdys, jog tapti skautu niekada nėra per vėlu, pavyzdžiui, 27-erių. Jos draugai nustemba sužinoję apie suaugusiųjų galimybę skautauti dirbant su vaikais, virtuvėje, kuriant laužus ar dainuojant dainas. Akvilė svajoja, kad suaugusių skautų organizacijoje atsirastų vis daugiau ir, augindami vaikus, vadovai augtų ir patys.

Akvilės pirmoji pažintis su skautais įvyko tuomet, kai ji sugalvojo su gimtadieniu pasveikinti savo brolį Julių, kuris tuo metu dalyvavo skautų vasaros stovykloje. „Joje brolis ėjo komendanto pareigas, todėl daug laiko skirti man negalėjo. Ši stovykla buvo pradžia mano skautiško kelio, kurį pradėjau nuo pomidorų pjaustymo virtuvėje, kuomet stovyklos viršininkas brolis Mykolas Vilutis aprodė stovyklavietę ir paliko padėti virtuvėje dirbančioms sesėms“, – juokauja Lietuvos skautijos vyr. skautininkė.

Po šios stovyklos Akvilei tapo įdomu, ką veikia skautai: ji dalyvaudavo skautiškuose renginiuose kaip savanorė ir po poros metų tapo skaute. Tai įvyko neplanuotai, kuomet liepos 6 d. atvyko į stovyklą giedoti „Tautiškos giesmės“, o iš jos išvyko jau davusi suaugusiosios skautybėje įžodį. Ši simbolinė data tapo Akvilės skautiško kelia pradžia, o po pusantrų metų nuo įžodžio davimo datos ji tapo Lietuvos skautijos vyriausiąja skautininke.

Akvilė Bartaševičiūtė. Skautai.lt nuotrauka

Ją užburia bendras skautijos tikslas – auginti vaikus dorais ir atsakingais piliečiais. Akvilė supranta, jog pandemijos metu visi pavargo nuo kompiuterių, tačiau džiaugiasi vadovų kūrybiškumu, ką vaikai galėtų atlikti namuose, ir vaikais, sugalvojančiais, kaip galima skautauti namuose nepamirštant skautiškų įgūdžių.

Akvilė padeda rengti projektus, puikiai veikiančius pandemijos sąlygomis: „Padėsiu mokyti(s)“ ir „Pasaulio lietuvių mokykla“. Pirmasis projektas iš dalies panašus į socialinę iniciatyvą „Stiprūs kartu“, tačiau jo tikslas yra padėti vaikams ir mokytojams mokyklose. Šiame projekte gali savanoriauti visi nuo 16 metų visoje Lietuvoje tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

„Pasaulio lietuvių mokyklos“ tikslas yra įsteigti internetinę mokyklą, kurioje viso pasaulio lietuviai turėtų galimybę mokytis lietuvių ir anglų kalbų, įdomiosios istorijos, muzikos, teatro, programavimo. „Pasaulio lietuvių mokykla“ taip pat skirta ir suaugusiesiems, kurie privačių pamokų metu nori tobulinti lietuvių kalbą ir kitus mokomuosius dalykus.

Akvilė džiaugiasi tapusi šios didelės skautiškos šeimos dalimi ir tikisi, jog laikui bėgant organizacijoje atsiras daugiau suaugusių žmonių, norinčių dirbti su vaikais, nes juk tapti skautu – niekada nevėlu!

Parengė Kamilė Laučytė ir Ilona Petrovė

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite