Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 04 19

Simonas Bendžius

bernardinai.lt

Klausymosi ir skaitymo laikas

74 min.

Neturistinės Lauryno kelionės į Ukrainą

Laurynas Jacevičius ir Simonas Bendžius. Bernardinai.lt nuotrauka

„Pirmąkart važiuojant į Ukrainą jaudulio šiek tiek buvo. Bet, kai jau bendrauji su vietos žmonėmis, tada būna visai kas kita. Pamačiau, kad jie yra žymiai ramesni negu aš pats. O kai jie pasako, kad mūsų apsilankymas juos morališkai labai palaiko ir pakelia dvasią, tada noras ten važiuoti ir pasiryžimas vėl užsidega širdyje. Jau yra planuojama nauja kelionė, yra nupirktas mikroautobusas, kuris bus prikrautas reikiamų prekių ir Ukrainoje paliktas žmonėms naudotis.“

Laurynas Jacevičius – projekto „Apologetika.lt“ įkūrėjas, Laisvųjų Krikščionių Bažnyčios narys. Ši evangelinė bendruomenė, smogus karui Ukrainoje, pradėjo vykdyti humanitarinę misiją: nuperka reikiamų produktų ir mikroautobusais juos patys nuveža krikščionims Vakarų Ukrainoje, o šie vėliau gautą paramą pristato į tas teritorijas, kuriose vyksta tiesioginiai karo veiksmai.

Laisvieji krikščionys, nuvykę į Ukrainą ir iškraustę produktus, į savo mikroautobusus priima karo pabėgėlių, kuriuos atveža į Lietuvą arba padeda jiems nuvykti į kitas valstybes. Per tris iki šiol buvusias tokias keliones, lietuviai šitaip iš viso pagelbėjo maždaug penkioms dešimtims žmonių.

Laurynas į Ukrainą vyko pirmą ir trečią kartus – ir tinklalaidėje pasakoja apie šį sumanymą, karo siaubui nepasiduodančių ukrainiečių liudijimus bei įsimintiniausias savo paties patirtis kelionių metu.

„Girdėjom pasakojimą apie vieną pastorių, kuris į mikroautobusą surenka žuvusius rusų karius, tada veža rusams prie jų blokposto ir tuos kūnus atiduoda – kad leistų įvažiuoti į okupuotą miestą ir tam pastoriui surinkti gyvus ukrainiečius. Tokius savotiškus mainus vykdo. Kitur žmonės tiesiog eina į įvairius apgriautus ar apleistus pastatus ir ieško (rūsiuose ar kitur), ar yra užsilikusių žmonių. Gal kokių senų ar neįgaliųjų, kuriems nepavyko pabėgti“, – sako Laurynas.

Jeigu norite paremti kovojančią Ukrainą per Laisvųjų Krikščionių Bažnyčią, visą reikiamą informaciją rasite bendruomenės interneto svetainėje. O tai, kuo užsiima L. Jacevičius, pamatysite „Apologetika.lt“ jutubo kanale, feisbuko profilyje ar interneto svetainėje.

Tinklalaidėje išgirsite:

0:00 – Įžanga;

1:13 – „Pagaliau naudingas“ Laurynas;

5:23 – Kodėl Lauryno Bažnyčioje nėra verbų ir šventintų kiaušinių;

13:42 – Ką apie karą Ukrainoje sako krikščionys pacifistai – broliškieji menonitai;

25:04 – Konkreti Laisvųjų Krikščionių Bažnyčios pagalba ukrainiečiams;

32:35 – Kaimas Ukrainoje, kuriame lietuviai pristato humanitarinę pagalbą;

38:08 – Karą išgyvenančių ukrainiečių pasakojimai;

46:11 – Ne visi paimti pabėgėliai nori į Lietuvą;

50:36 – Nuotykiai Vengrijos–Ukrainos pasienyje ir nemalonus susitikimas su stirna (arba sniego žmogumi);

1:00:09 – Ramybės ir ryžto teikiantys ukrainiečiai;

1:05:09 – Kaip švęsti, kaip aplink vyksta karai;

1:09:41 – Kaip galima prisidėti prie Laisvųjų Krikščionių Bažnyčios misijos.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu