Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 02 11

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Nikaragvos vyskupas nuteistas 26 metų kalėjimo bausme

Maldos už įkalintą vyskupą Rolando Alvarezą. EPA-EFE nuotrauka

Nikaragvos teismas nuteisė Matagalpos vyskupą Rolando Alvarezą 26 metams kalėjimo, praėjus dienai po to, kai jis atsisakė lipti į lėktuvą, kuriuo daugiau kaip du šimtai politinių kalinių buvo išsiųsti iš šalies.

Teismas vyskupą paskelbė tėvynės išdaviku, skyrė 26 metų kalėjimo bausmę ir atėmė iš jo Nikaragvos pilietybę.

Ketvirtadienį vyskupas R. Alvarezas atsisakė įlipti į lėktuvą, kuriuo 222 politiniai kaliniai buvo išsiųsti į Jungtines Amerikos Valstijas. Iki tol namų arešte buvęs vyskupas buvo uždarytas į kalėjimą ir tą pačią dieną teismas paskelbė savo nuosprendį.

Vyskupas Rolando Alvarezas buvo suimtas 2022 m. rugpjūtį. Jis buvo apkaltintas sąmokslu ir netikrų žinių apie padėtį šalyje skelbimu. Vyskupas atvirai kritikavo D. Ortegos marksistų režimą, ypač jo vykdomus religinės laisvės suvaržymus. Jau pernai kovo mėnesį šalies valdžia išsiuntė apaštališkąjį nuncijų arkivyskupą Waldemarą Stanislawą Sommertagą, o liepą įsakė išvykti iš Nikaragvos Kalkutos Motinos Teresės įkurtos Artimo meilės seserų kongregacijos narėms.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite