Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 01 25

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Nuncijus Ukrainoje: meldžiamės su popiežiumi ir geros valios žmonėmis

Arkivyskupas Visvaldas Kulbokas Vatikano radijuje. „Vatican News“ nuotrauka

Popiežiaus Pranciškaus paraginti, šį trečiadienį, sausio 26 d., katalikai visame pasaulyje meldžiasi už Ukrainą. Maldos dienos išvakarėse kolegos iš Vatikano radijo laidų ukrainiečių kalba redakcijos kalbėjosi su apaštališkuoju nuncijumi Ukrainoje arkivyskupu Visvaldu Kulboku.

Kaip popiežiaus kreipimasis buvo sutiktas Ukrainoje?

Čia, Ukrainoje, popiežius Pranciškus yra vienas labiausiai gerbiamų religinių vadovų, todėl šalies gyventojai popiežiaus kreipimąsi po sekmadienio „Viešpaties angelo“ maldos sutiko kaip labai svarbią žinią, kuri pakelia širdį, išreiškia artumą ir solidarumą, o tokiais sunkiais laikais, kaip šie, žinojimas, kad nesi vienas ir pamirštas, jau yra didelė pagalba.

Kokios nuotaikos vyrauja tarp gyventojų?

Jau aštuonerius metus rytiniuose šalies regionuose vyksta karas, kuris, be abejo, sukėlė daug problemų – yra žmonių, kurie neteko savo artimųjų (asmeniškai pažįstu keletą sunkiai nukentėjusių žmonių), yra žmonių, kurie prarado sveikatą, namus, darbą, tačiau visa tai sustiprino ukrainiečius sunkumų akivaizdoje. Drąsiau išgyvenama galimo konflikto paaštrėjimo rizika. Yra susirūpinimo, bet kartu pastebėjau ir daug meilės tėvynei, taip pat pasiryžimo atlikti savo pareigą, jei iškiltų sunkumų.

Kaip žinoma, čia gyvena žmonės, kurių gimtoji kalba yra ukrainiečių, taip pat yra regionų, kuriuose vyrauja rusų kalba, arba kitų, kuriuose yra daug kalbančiųjų lenkiškai, tačiau per pastarąjį mėnesį visuose mačiau tą meilę. Nesakau, kad nėra sunkumų, bet atrodo, kad konfliktas padidino sanglaudą visoje šalyje.

Kaip šią situaciją išgyvena vietinė Bažnyčia?

Atsakydamas kalbu visų pirma apie Ukrainos katalikus. Žinome, kad yra ir ortodoksų bei kitų Bažnyčių. Graikų apeigų katalikų bažnyčiose, taip pat lotynų apeigų katalikų bažnyčiose nuo 2014 m., kai prasidėjo konfliktas, per Mišias ir kitas pamaldas visada meldžiamasi už taiką. Pastarosiomis savaitėmis malda už taiką yra dar aktualesnė, stipresnė, o ypatingai karšta ji bus trečiadienį, sausio 26 d., kai popiežiaus Pranciškaus kvietimu bus meldžiamasi vienybėje su juo bei visais geros valios žmonėmis.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite