Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 06 04

Kun. Viktor Kudriašov

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Nuteistiesiems ir jų aukoms reikia mūsų maldų

Kun. Viktoras Kudriašovas. Valdemaro Antropiko nuotrauka

Esu Lietuvos kalėjimų departamento kapelionas kun. Viktoras. Šią tarnystę atlieku porą metų, o kalėjimų sistemoje savanoriauju jau apie penkiolika metų. Vedžiau „Alfa“ kursus nuteistiesiems, padėjau ieškoti savanorių. Dabar bendradarbiauju su Kalėjimų departamentu ir susitinkame su įvairių šalies kalėjimų kapelionais.

Su jais – taip pat ir Bažnyčios ganytojais bei savanoriais – tobuliname nuteistųjų sielovadą Lietuvoje. Ši sistema susiduria su daugybe problemų, ir mūsų visuomenė vis dar nėra pasirengusi ištiesti pagalbos ranką. Žmonės bijo sugrįžusiųjų iš pataisos įstaigų, darbdaviai sunkiai įdarbina, trūksta žmogaus teises atitinkančių kalėjimų, o pačiuose kalėjimuose – savanorių. Nuteistieji per dažnai perkeliami iš vieno kalėjimo į kitą.

Tačiau gerai yra tai, kad Kalėjimų departamentas palankiai vertina Bažnyčios norą užsiimti aktyvia sielovada Lietuvos pataisos įstaigose. Kai mūsų šalyje lankėsi popiežius Pranciškus, jam buvo parašytas ir įteiktas laiškas apie šių įstaigų situaciją Lietuvoje. Popiežius laišką gavo per nunciatūrą ir su juo susipažino.

Gerai, kad yra nemažai asmenų ir organizacijų, dirbančių su nuteistaisiais ir norinčių bendradarbiauti. Siekiame, kad šių asmenų dvasinis palydėjimas būtų organizuotas ir nuoseklus. Iki karantino vyko keletas susitikimų su šioje srityje veikiančiais kunigais, vienuoliais, savanoriais (buvusio Lukiškių kalėjimo, Vilniaus pataisos namų, Pravieniškių, Bernardinų parapijos savanoriais), Vilniaus „Carito“ Nuteistųjų konsultavimo centru, Kauno „Carito“ darbuotojais, dirbančiais su nuteistaisiais, Lietuvos kalinių draugija.

Kun. Viktoras Kudriašovas. Asmeninio archyvo nuotrauka

Pasidalinome savo patirtimis, geriau susipažinome, aptarėme problematiką, išsiaiškinome poreikius, išsikėlėme tikslus. Norime nuteistiesiems skelbti Gerąją Naujieną, rodyti, kad jie yra lygiai tokie patys žmonės – ir kad jie gali pasikeisti į gera. Kiti mūsų tikslai: nuteistiesiems teikti gydančius sakramentus, kviesti į savanorystę; siekiame bendradarbiauti su valstybe, prisidėti kuriant programas, kurios padėtų žmonėms nebegrįžti į kalėjimą. Taip pat norime padėti nukentėjusiesiems nuo įvykdytų nusikaltimų.

Kai minime Vargšų dieną, 33-iąjį eilinį sekmadienį, prieš Kristaus Karaliaus Iškilmę, meldžiamės ir už nuteistųjų sistemą. Liepos 18-ąją yra minima Nuteistųjų teisės diena. Vasario 11-ąją pataisos įstaigų pareigūnai mini savo profesinę šventę.

2020 metų Didžiojo penktadienio vakarą popiežius Pranciškus vadovavo Kryžiaus kelio pamaldoms, kurios dėl koronaviruso pandemijos pirmą kartą nuo 1964-ųjų vyko ne prie Koliziejaus, bet tuščioje Šv. Petro aikštėje, priešais Vatikano baziliką. Meditacijas keturiolikai Kryžiaus kelio stočių parengė Paduvos kalėjimo parapijos nariai. Tai taip pat ženklas, kad Bažnyčia rūpinasi tais, kurie atsidūrė izoliacijoje. Galiu patvirtinti, jog daug nusikaltusių žmonių pasitaiso ir pasveiksta. Liūdna, kad dar daugelis klysta ir nepasitaiso.

Mąstydami apie visuomenės jautrinimą kviečiame ir jus melstis už asmenis, nukentėjusius nuo nusikaltimų, atliekančius ir jau atlikusius bausmę, už jų šeimos narius, už bausmių vykdymo sistemoje dirbančiuosius bei jų artimuosius, už kalėjimų kapelionus, savanorius, teikiančius pagalbą nuteistiesiems, už „Carito“ veiklą kalėjimuose.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Šv. Mišios šiomis intencijomis bus aukojamos birželio 9 d. 18.00 val. Ramintojos bažnyčioje, Vilniuje. Bus galima stebėti šv. Mišių transliaciją per Ramintojos feisbuko paskyrą.

Susitinkame po Ramintojos bažnyčios skliautais jau ne pirmą kartą. Maldą ir agapę padeda organizuoti Vilniaus „Carito“ darbuotojai. Į šias šv. Mišias ateina žmonių, atlikusių bausmę, paliestų nusikaltimų – tokiu būdu bandome ugdyti tikinčiųjų ir visos visuomenės atjautą, parodome, jog visi esame žmonės, kad, pasak kun. Arūno Peškaičio OFM, „Dievui nėra prarastų žmonių“.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite