

2014 10 08
Bernardinai.TV
Vidutinis skaitymo laikas:
Žmones, kurie užaugo alkoholiu piktnaudžiaujančioje šeimoje, nuolatos persekioja gėdos jausmas, baimė ir įtampa, manymas, kad kiti yra vertesni… O viena iš nuolatinių pastangų – mėginimas nuslėpti šeimos problemas, nors beveik visi aplinkiniai apie jas žino.
Kaip teigia psichologė Justina Kaliatkaitė, „būti suaugusio alkoholiko vaiku“ – tai nėra etiketė visam gyvenimui. Viskas priklauso nuo paties žmogaus – nuo jo pasirinkimų.“ Vienas iš pirmųjų žingsnių – pripažinti, kad reikia pagalbos.
Laidoje apie suaugusius alkoholikų ir nedarnių šeimų vaikus (SAV), apie šeimos įtaką jų asmenybės formavimuisi, tolesnių santykių, šeimos kūrimui įžvalgomis dalinasi psichologė Justina Kaliatkaitė. Apie savo patirtį, kaip suvokė, kad kažkas gyvenime yra ne taip, kaip atrado pagalbą ir išdrįso pradėti gyventi kitaip, liudija SAV grupės narė Rita. Tik pradėjusi rūpintis savimi, naujai susidėliojusi savo gyvenimo vertybes, Rita pradėjo jausti vidinę ramybę ir taiką su savimi.
Savipagalbos grupėje dirbama pagal 12 žingsnių ir 12 tradicijų programą, kuri yra pasiskolinta iš Anoniminių alkoholikų programos. Susirinkimų metu dalijamasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami padėti sau ir kitiems išspręsti dabartines problemas, kurios kilo dėl to, kad augome nesveikose, nesaikingai alkoholį vartojančiose ir nedarniose šeimose. To pasiekiame nagrinėdami ir darydami žingsnius bei gilindamiesi į Suaugusių alkoholikų vaikų būdingus bruožus. Susirinkimai yra nemokami ir anonimiški.
Informacijos apie savipagalbos grupes artimiesiems ieškokite:
SAV (suaugusių alkoholikų ir nedarnių šeimų vaikų draugija) http://suaugealkoholikuvaikai.blogspot.com
ALATEEN (paauglių, kurių gyvenimą paveikė nors vieno iš tėvų ar kitų artimų žmonių priklausomybė draugija) www.al-anon.lt
Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!