Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 09 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Nyderlandų fotografas sukūrė Jėzaus „nuotrauką“

Bas Uterwijk, Jėzaus Kristaus „nuotrauka“, 2020 m. Iliustracija iš mymodernmet.com straipsnio „Artist Recreates How Iconic Figures From History Would Really Look in Real Life“.

Kaip galėjo atrodyti Jėzus iš Nazareto?

Aiškaus atsakymo, deja, nežinome. Naujasis Testamentas apie Jėzaus išvaizdą informacijos nepateikia. Kita vertus, „atkurti“ Jėzaus veidą jau du tūkstančius metų bando menininkai, remdamiesi Bažnyčios Tradicija, mistinėmis patirtimis, istoriniais šaltiniais apie to meto Jeruzalę – ar tiesiog savo fantazija.

Iš pradžių Jėzus vaizduotas kaip bebarzdis jaunuolis, trumpais plaukais. Tačiau maždaug nuo III a. pabaigos–IV a. pradžios įsitvirtina ilgaplaukio, barzdoto brandaus vyro vaizdinys, išlikęs iki šių dienų. Tokiam suvokimui didelės įtakos turėjo ir įvairios relikvijos, kaip antai Turino drobulė, kurioje matosi nukryžiuoto ilgaplaukio barzdoto vyro veido bruožai.

Kairėje – bebarzdis Jėzus Kristus. Sarkofago dalis iš Romos katakombų, III a. (spalvos paryškintos) Giovanni Dall’Orto / Wikipedia.org nuotrauka

Jėzaus išvaizda mus domina ir šiandien. Nyderlandų fotografas ir skaitmeninio meno kūrėjas Basas Uterwijkas nusprendė sukurti tikroviškus, į nuotraukas panašius istorinių asmenybių portretus, neaplenkdamas ir krikščionybės įkūrėjo. Menininkas į duomenų bazę surinko kiek įmanoma daugiau paveikslų, statulų, ikonų ir kitų atvaizdų, kuriuose matyti Jėzaus veidas. Visa sukaupta informacija vėliau buvo „perkošta“ per dirbtinio intelekto programą – kad šioji pateiktų apibendrintą, labiausiai patikimą vaizdą.

Rezultatą matėte pačiame teksto viršuje. Koks įspūdis?

Tiesa, menininkas ne visai paklausė kompiuterio patarimų. Dirbtinis intelektas nurodė Jėzų vaizduoti su ilgais plaukais. Tačiau B. Uterwijkas nusprendė, kad istoriškai tiksliau ir patikimiau atrodys trumpaplaukis Išganytojas.

Fotografas dirbtinio intelekto būdu pateikia ir kitų garsių asmenybių „nuotraukų“. Be to, jis kviečia pažiūrėti, kaip tikrame gyvenime atrodytų Mona Liza, Michelangelo „Dovydas“ ar Laisvės statula. Paspaudę šią nuorodą, pamatysite patys.

Mymodernmet.com, Patheos.com ir Bernardinai.lt informacija

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu