Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 02 19

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Ortodoksų pasauliečių iniciatyvinės grupės kreipimasis į Lietuvos žmones

Vilniaus Dievo Motinos ikonos „Ženklas iš dangaus“ ortodoksų bažnyčia. Andriaus Ufarto / „BNS Foto“ nuotrauka

Vasario 17 d. Lietuvos krikščionys ortodoksai, kurie su viltimi laukia, kad mūsų šalyje bus atkurtos Visuotinio (Konstantinopolio) patriarchato parapijos, sulaukė pirmosios džiugios žinios.

Visuotinis patriarchatas paskelbė komunikatą, kuriame teigiama, kad buvo išnagrinėtos Maskvos patriarchato iš kunigų luomo pašalintų mūsų gerbiamų kunigų Vladimiro Seliavko, Vitalijaus Mockaus, Vitalio Dauparo, Gintaro Sungailos ir Georgijaus Ananjevo pateiktos apeliacijos ir vienbalsiu Šventojo Sinodo sprendimu šiems dvasininkams sugrąžintas bažnytinis kunigo statusas.

Be to, kaip rašoma komunikate, Jo Šventenybė Visuotinis patriarchas Baltramiejus I minėtus kunigus priėmė į savo ganytojišką globą. Be galo džiaugiamės, kad esame šio istorinio įvykio liudininkai ir Lietuvoje jau turime iškart penkis Visuotinio (Konstantinopolio) patriarchato kunigus.

Toliau laukia ilgas ir nelengvas kelias, nes, viena vertus, Lietuvoje dar tik formuojasi nauja bažnytinė bendruomenė, kita vertus – nuo pat pirmųjų žingsnių susiduriame su liūdinančiu Maskvos patriarchato hierarchų informaciniu klaidinimu. Pirmiausia, bandant demoralizuoti tų krikščionių ortodoksų pastangas, kurie nebegali būti Rusijos Bažnyčios sudėtyje, nes jos aukščiausi hierarchai remia Putiną ir ideologizuoja nežmoniškas Rusijos imperines ambicijas, dėl kurių mūsų broliai ukrainiečiai praranda gyvybes. Rinktis kitą kanoninę Ortodoksų Bažnyčios jurisdikciją kai kuriems ortodoksams yra vienintelis būdas išlikti praktikuojančiais ortodoksais.

Todėl krikščionims ortodoksams, laukiantiems Visuotinio patriarchato parapijų Lietuvoje, vasario 17 d. komunikatas simboliškai siejasi su vasario 16 d. Nepriklausomybės Aktu – galimybe nevaržomai išpažinti ortodoksų tikėjimą. Mes – lietuvių, ukrainiečių, graikų, baltarusių, kartvelų, rumunų, rusų pasauliečiai – pasiryžę visapusiškai palaikyti ir remti mūsų gerbiamus kunigus ir kitaip prisidėti, kad Visuotinio patriarchato parapijos iš Viešpaties malonės Lietuvoje įleistų savo šaknis.

Tikime, kad Lietuvos žmonėms tai padės pažinti skirtingų tradicijų Ortodoksų Bažnyčios dvasinius lobius, kurie iki šiol mūsų šalyje buvo mažai žinomi. Maskvos patriarchate liekantiems broliams ir seserims Lietuvoje, kurie smerkia patriarcho Kirilo ir jį palaikančių dvasininkų ideologiją, esame atviri draugystei.

Nuoširdžiai dėkojame visiems žmonėms, kurie įvairiais būdais remia mūsų bendruomenės pastangas.

Laimink, Dieve, mūsų šalį Lietuvą ir suteik pergalę Ukrainai prieš Rusijos užpuolėjus!

Ortodoksų pasauliečių iniciatyvinė grupė

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite