Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 04 21

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Ortodoksų vyskupas Amvrosijus: Vilniaus mero pareiškimai kursto religinę ir tautinę nesantaiką

Remigijus Šimašius. Pauliaus Peleckio / „Fotobanko“ nuotrauka

Lietuvos stačiatikių arkivyskupija „įžūliais pareiškimais“ vadina Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasisakymus dėl dabartinės situacijos Ortodoksų Bažnyčioje Lietuvoje. Anot Trakų vyskupo Amvrosijaus, politiko pareiškimai „kursto religinę ir tautinę nesantaiką“.

Balandžio 20 d. R. Šimašius susitiko su nušalintais ortodoksų kunigais. Po to, spaudos konferencijos metu, meras teigė, kad Lietuvoje veikiančios cerkvės Maskvos patriarchatui pavaldžiai Lietuvos stačiatikių arkivyskupijai priklauso „neteisėtai“. Politikas išsakė siūlymą šias bažnyčias perduoti Konstantinopolio patriarchatui – t. y. „sugrįžti į laikus, kurie buvo iki 1686 metų“.

Pateikiame arkivyskupijos kanclerio vysk. Amvrosijaus žiniasklaidai atsiųstą komentarą.

***

Gerbiamas R. Šimašius viešai, prieš kameras Lietuvos Ortodoksų Bažnyčią pavadino „organizacija, kuri inicijuoja karą ir taikių gyventojų žudymą“ – tuo sukeldamas abejonių dėl Bažnyčios teisėtumo.

„Ponas meras išsakė daugiau įžūlių pareiškimų, kurių vienas byloja, jog mūsų bažnyčios mums priklauso neteisėtai. Jis šiurkščiai įsikišo į Bažnyčios reikalus, apie kuriuos turi menkiausią supratimą; šiuo metu, kai situacija ir taip yra įtempta, jis ypač neatsakingai padarė viską, kad būtų sukurstyta nesantaika prieš vieną iš tradicinių Lietuvos religinių bendruomenių“,– sakė Amvrosijus.

Trakų vyskupas Amvrosijus. Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos nuotrauka

Vyskupo žodžiais tariant, apkaltindamas ortodoksų bendruomenę taikių Ukrainos gyventojų žudymu, R. Šimašius peržengė sveiko proto ir menkiausio padorumo ribas.

„Mes, krikščionys ortodoksai, su džiaugsmu esame pasirengę kentėti dėl Kristaus. Tačiau, kadangi gyvename teisinėje valstybėje, norime išgirsti, kokį įstatymą pažeidėme. Ir jeigu, nėra kuo mums papriekaištauti, tai Ortodoksų Bažnyčios Lietuvoje diskreditavimo kampanija tučtuojau turėtų liautis“, – pareiškė Trakų vyskupas Amvrosijus.

Lietuvos Ortodoksų Bažnyčios vyskupas kreipėsi į spaudos atstovus:

„Ar sąžininga viešinti tik vienos konflikto pusės pasisakymus? Juolab tai daroma nuolat. Pavyzdžiui, visur skamba, jog dvasininkai buvo atleisti dėl to, kad smerkė karą Ukrainoje. Tačiau taip nėra. Kaip yra žinoma, Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus paskelbė du pranešimus, smerkiančius Rusijos įsiveržimą į Ukrainą, ir išreiškė nepritarimą Patriarcho politiniams pareiškimams.“

„Šventų Velykų proga dvasininkams, kurie buvo pasiųsti į atsargą, Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus leido tarnauti Velykinę liturgiją Šv. Kankinės Paraskevės cerkvėje, tai žinodami, jie vis dėlto skundėsi prieš kameras, jog neturi kur švęsti šv. Velykų. Yra ir daugiau tokių faktų, neužtektų vietos visus čia išvardinti, – pridūrė ganytojas.

„Ortodoksų Bažnyčia gyvena pagal kanonus, todėl atskilėlių tvirtinimas, jog dvasininkų perėjimas iš vienos Bažnyčios į kitą yra kažkas panašaus kaip darbo vietos pakeitimas, neatitinka realybės. Taipogi kanoninių ryšių su Maskvos patriarchatu negalima tapatinti su administraciniu pavaldumu. Mūsų Bažnyčia – tai ne Maskvos patriarchato filialas ar pasiuntinybė, čia kalbama apie visai kitą kategoriją.“

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kanceliarijos ir „Bernardinai.lt“ informacija

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite