2021 04 26

Jurgita Jačėnaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

„Oskarai 2021“: geriausias filmas – „Klajoklių žemė“, laurai už režisūrą – Chloé Zhao

Rež. Chloé Zhao filmo „Klajoklių žemė“ („Nomadland“, 2020 m.) plakatas

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Los Andžele, įvyko 93-ioji Amerikos kino akademijos „Oskarų“ statulėlių teikimo ceremonija. Tris pagrindinius apdovanojimus pelnė režisierės Chloé Zhao filmas „Klajoklių žemė“ (Nomadland, 2020 m.).

„Klajoklių žemė“ tapo geriausiu filmu, jo režisierė Ch. Zhao auksine statulėle apdovanota už geriausią režisūrą. Ji tapo pirmąja JAV etninėms mažumoms priklausančia moterimi, pelniusia „Oskarą“ kaip geriausia režisierė, ir vos antrąja moterimi, apdovanota geriausios režisierės laurais. Pirmoji – Kathryn Bigelow, šią premiją gavusi 2009-aisiais už filmą „Išminuotojų būrys“ (The Hurt Locker, 2008 m.).

„Klajoklių žemė“ pasakoja apie našlę, kuri nusprendžia klajoti po Ameriką gyvendama furgonėlyje. Filme pagrindinį vaidmenį atlikusiai Frances McDormand statulėlė skirta už geriausią moters vaidmenį.

„Oskaras“ už geriausią vyro vaidmenį atiteko 83-ejų aktoriui Anthony Hopkinsui, kuris suvaidino senatvine silpnaprotyste sergantį vyrą filme „Tėvas“ (The Father, rež. Florianas Zelleris, 2020 m.). Seras A. Hopkinsas tapo brandžiausio amžiaus aktoriumi istorijoje, apdovanotu auksine statulėle už pagrindinį vaidmenį. Kino kritikai tikėjosi, kad „Oskaras“ šioje nominacijoje atiteks praėjusią vasarą nuo vėžio mirusiam Chadwickui Bosemanui už vaidmenį filme „Ma Rainey: bliuzo motina“ (Ma Rainey’s Black Bottom, rež. George’as C. Wolfe’as, 2020 m.). A. Hopkinsas ceremonijoje nedalyvavo, apdovanojimą jo vardu atsiėmė aktorius Choakinas Feniksas.

Režisierė Chloé Zhao, „Oskaru“ apdovanota už geriausią režisūrą ir geriausią filmą „Klajoklių žemė“ („Nomadland“). EPA nuotrauka
Geriausia aktorė Frances McDormand (kairėje; vaidmuo rež. Chloé Zhao filme „Klajoklių žemė“) ir geriausia antro plano aktorė Youn Yuh-jung (vaidmuo rež. Lee Isaaco Chungo filme „Minari“). EPA nuotrauka
Geriausias antro plano aktorius Danielis Kaluuya (vaidmuo rež. Shakos Kingo filme „Judas ir juodasis mesijas“ („Judas and the Black Messiah“). EPA nuotrauka
Danų režisierius Thomas Vinterbergas, „Oskaru“ apdovanotas už geriausią filmą užsienio kalba „Dar po vieną“ („Another Round“ / „Druk“). EPA nuotrauka

Kiti „Oskarų 2021“ svarbiausių nominacijų nugalėtojai.

Geriausias antro plano aktorius – Danielis Kaluuya („Judas ir juodasis mesijas“, Judas and the Black Messiah, rež. Shaka Kingas, 2021 m.).

Geriausia antro plano aktorė – Youn Yuh-jung („Minari“, rež. Lee Isaacas Chungas, 2021 m.).

Geriausias filmas užsienio kalba – „Dar po vieną“ (Another Round / Druk, danų rež. Thomas Vinterbergas).

Geriausias originalus scenarijus – Emerald Fennell („Daug žadanti mergina“, Promising Young Woman, 2020 m.).

Geriausias trumpametražis filmas – „Du tolimi keistuoliai“ (Two Distant Strangers, rež. Travonsa Free, Martinas Desmondas Roe, 2020 m.).

Geriausias trumpametražis animacinis filmas: „Jeigu kas nors nutiks, aš jus myliu“ (If Anything Happens I Love You, rež. Willas McCormackas, Michaelas Govieras, 2020 m.).

Geriausias adaptuotas scenarijus – „Tėvas“ (pagal prancūzų rašytoją ir dramaturgą Florianą Zellerį).

Geriausias animacinis filmas – „Siela“ (Soul, rež. Pete Docteris, 2020 m.).

Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas – „Koletė“ (Colette, rež. Anthony Giacchino, 2020 m.).

Geriausias dokumentinis filmas – „Mano mokytojas aštuonkojis“ (My Octopus Teacher, rež. Pippa Ehrlich, Jamesas Reedas, 2020 m.).

Kitų nominacijų nugalėtojus žiūrėkite čia.

Šiųmetė „Oskarų“ teikimo ceremonija, turėjusi vykti vasario 28-ąją, dėl koronaviruso pandemijos buvo perkelta į balandžio 25-ąją. Ji tapo pirmąja nuo pandemijos pradžios tokio pobūdžio ceremonija, surengta ne virtualiai, o gyvai. Prestižiškiausia pasaulyje kino premija šįkart buvo teikiama ne kaip įprasta „Dolby“ kino teatre, o Los Andželo pagrindiniame geležinkelio stoties pastate „Union Station“. Patys apdovanojimai transliuoti iš dviejų vietų – „Dolby“ teatro ir „Union Station“.

Ne visi nominantai turėjo galimybę atvykti į Ameriką – tokioms žvaigždėms buvo parūpintos kelios aikštės Paryžiuje ir Londone, iš kur galėjo dalyvauti ceremonijoje. Erdvės svečiams buvo suskirstytos keliomis zonomis, kad būtų kuo paprasčiau paisyti socialinės distancijos reikalavimų. Organizatoriai stengėsi pasirūpinti viskuo, kad iškilmėse saugiai jaustųsi vis dalyviai: svečių sąrašas buvo apribotas, visiems buvo privaloma dėvėti kaukes, jas leista nusiimti tik nominantams, sakantiems kalbas, vedėjams ir žvaigždėms, teikiančioms statulėles.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.