2021 06 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Pal. Joakima – šeimos motina ir karmelitė

Joaquima de Vedruna Vidal de Mas. Portretas nutapytas 1903 m . (autorius - Francesc Morell i Cornet (1845 – 1916)), remiantis originalia fotografija. Wikipedijos nuotrauka

Birželio 10 d. minime pal. Joakimą (1783-1854).

Joakima gimė aristokratų šeimoje Barselonoje, Ispanijoje. Būdama 12-os metų ji pareiškė norą tapti karmelite.

Tačiau jos gyvenimas pasuko kita vaga – 16-os metų ji buvo ištekinta už jauno teisininko Teodoro de Mas. Abu buvo labai pamaldūs, tad tapo pranciškonais pasauliečiais. Per septyniolika metų trukusią santuoką jie užaugino aštuonis vaikus.

Jų šeimos gyvenimas komplikavosi, kai Ispaniją užgrobė Napoleonas. Joakima su vaikais buvo priversta pabėgti, o gimtinėje likęs Teodoras mirė. Nors Joakima vėl pajuto troškimą įsitraukti į religinę bendruomenę, ji toliau atliko savo kaip motinos pareigas.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Tuo pačiu metu jaunoji našlė gyveno asketišką gyvenimą ir kaip trečiojo pranciškonų ordino narė nuolat vilkėjo abitą. Ji praleisdavo nemažai laiko melsdamasi ir lankydama ligonius.

Po ketverių metų, kai jau keletas jos vaikų buvo sukūrę savo šeimas ir kartu prižiūrėjo jaunesniuosius, Joakima nuodėmklausiui išpažino savo troškimą tapti vienuole. Jo padrąsinta ji įsteigė labdaringųjų karmeličių ordiną. Brolžudiškų karų metu Joakima buvo įkalinta ir ištremta į Prancūziją.

Liga jai neleido ilgai vadovauti ordinui. Po kurio laiko ją ištiko paralyžius. Joakima mirė sulaukusi 71 metų. Tuo metu moteris jau buvo pagarsėjusi ir mylima kaip labai pamaldi, giliai tikinti ir pasiaukojanti.