Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 11 06

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Pal. Margarita iš Lotaringijos – našlė valdovė

Pal. Margarita iš Lotaringijos. Wikipedia.org nuotrauka

Margarita iš Lotaringijos gimė 1463 metais kilmingoje šeimoje. Jos pastangos gyventi dorybingai patraukė dėmesį dar pačioje jaunystėje. 1488 m. brolio iniciatyva Margarita ištekėjo už Alansono kunigaikščio Rene ir susilaukė trijų vaikų, tačiau jau po ketverių metų tapo našle.

Po vyro mirties ji perėmė kunigaikštystės valdymą ir vadovavo išskirtinai katalikiškais principais. Sumaniai tvarkydama ekonominius reikalus, ji sugebėdavo sutaupyti lėšų, kurias skirdavo padėti vargšams. Margarita itin pasišventė slaugyti ligonius ir raupsuotuosius. Visose savo valdose ji statė bažnyčias, konventus ir ligonines.

Gyvenimo pabaigoje, perdavusi valdžią savo sūnui, Margarita apsivilko Trečiojo šv. Pranciškaus ordino abitą, tačiau jausdama, kad tai nebepatenkina jos tobulumo troškimo, ji įkūrė Šv. Klaros vienuolyną Argentone, kurios nare pati tapo.

1520 m. spalio 11 d. ji davė įžadus, o 1521 m. lapkričio 2 d., asketiškai pragyvenusi metus, mirė savo kuklioje celėje būdama šešiasdešimt dvejų. 1921 m. popiežius Benediktas XV paskelbė Margaritą iš Lotaringijos palaimintąja. Jos liturginis minėjimas yra lapkričio 2 d.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien