2021 03 16

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Palaimintieji Jonas Amias ir Robertas Dalby: Elžbietos I laikų kankiniai

Anglijos karalienės Elžbietos I paveikslas, karūnavimo metu. Iškilmių drabužiai, marginti Tudoro rožėmis ir puošti šermuonėlių kailiais. Nežinomo menininko paveikslas, XVII amžiaus pradžia.

Wikipedia.org nuotrauka

Šiandien minime Jorko miesto (Anglijoje) palaimintuosius kunigus Joną Amiasą ir Robertą Dalby, kurie tapo kankiniais valdant karalienei Elžbietai I. Būtent ši valdovė (1533 – 1603)galutinai įtvirtino Anglijos Bažnyčią, kaip nepriklausomą nuo Romos popiežiaus įtakos.

Jonas gimė Vakefieldo apylinkėse. Užsiėmė audėjo amatu, tačiau po žmonos mirties nusprendė studijuoti Reimse ir tapo kunigu. Kunigu tarnavo vos septynerius metus. 1589 m. kovo 16 d. jam buvo įvykdyta mirties bausmė.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Jo kankinystės bendražygis buvo Robertas Dalby kilęs iš Hemingborougho. Robertas buvo protestantų pastorius. Ištiktas gilios tikėjimo krizės net mėgino nusižudyti. Jam į pagalbą atėjo katalikų kunigas, parėmęs ir dvasiškai.

Šis įvykis stipriai sukrėtė vyrą. Robertas nusprendė tapti kunigu. Tad po studijų Reimse 1588 m. priėmė šventimus.

Grįžęs į tėvynę buvo suimtas Skarbore ir įkalintas Jorke. Liudininkų teigimu, Robertas kankinystę pasitiko giedriu veidu.

1929 m. popiežius Pijus XI jį paskelbė palaimintuoju.

Pagal Santi, beati e testimoni