Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2023 03 16

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Palaimintieji Jonas Amias ir Robertas Dalby: Elžbietos I laikų kankiniai

Nežinomas dailininkas, Anglijos karalienės Elžbietos I paveikslas karūnavimo metu (XVII a. pr.). Iškilmių drabužiai marginti Tudoro rožėmis ir puošti šermuonėlių kailiais. Wikipedia.org nuotrauka

Šiandien minime Jorko miesto (Anglijoje) palaimintuosius kunigus Joną Amiasą ir Robertą Dalby, kurie tapo kankiniais valdant karalienei Elžbietai I. Būtent ši valdovė (1533–1603) galutinai įtvirtino Anglijos Bažnyčią kaip nepriklausomą nuo Romos popiežiaus įtakos.

Jonas gimė Vakefieldo apylinkėse. Užsiėmė audėjo amatu, tačiau po žmonos mirties nusprendė studijuoti Reimse ir tapo kunigu. Kunigu tarnavo vos septynerius metus. 1589 m. kovo 16 d. jam buvo įvykdyta mirties bausmė.

Jo kankinystės bendražygis buvo Robertas Dalby, kilęs iš Hemingborougho. Robertas buvo protestantų pastorius. Ištiktas gilios tikėjimo krizės net mėgino nusižudyti. Jam į pagalbą atėjo katalikų kunigas, parėmė jį ir dvasiškai.

Šis įvykis stipriai sukrėtė vyrą. Robertas nusprendė tapti kunigu. Tad po studijų Reimse 1588 m. priėmė šventimus.

Grįžęs į tėvynę buvo suimtas Skarbore ir įkalintas Jorke. Liudininkų teigimu, Robertas kankinystę pasitiko giedriu veidu.

1929 m. popiežius Pijus XI jį paskelbė palaimintuoju.

Parengta pagal „Santi, beati e testimoni“.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite