Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pareiškimas dėl Ukrainos civilių taikinių bombardavimo

Subombarduotas mokyklos pastatas Černigovo mieste / „Vatiican News“ nuotrauka

Ukrainos Bažnyčių ir religinių organizacijų taryba kovo 8 d. paskelbė pareiškimą dėl Rusijos okupantų vykdomų Ukrainos civilių taikinių bombardavimų. Ši taryba vienija visas didesnes ortodoksų, katalikų, protestantų, žydų ir musulmonų bendruomenes Ukrainoje.

„Nuo pat Rusijos masinės karinės invazijos į suverenią Ukrainos teritoriją pradžios matėme, kaip užpuolikai naudoja ciniškiausius karo metodus, draudžiamus tarptautinės humanitarinės teisės“, – pažymima tarptautinei bendruomenei skirtame kreipimesi.

Rusija paleido tyčia į civilinius objektus nutaikytas balistines raketas, taip pat ir iš Baltarusijos teritorijos. Jos karinė aviacija bombarduoja gyvenamuosius rajonus, mokyklas, vaikų darželius, gimdymo klinikas, ligonines ir svarbią civiliniam gyvenimui infrastruktūrą, naudodama uždraustas kasetines ir kitų tipų bombas. Kiti nepateisinamo žiaurumo ir nežabotos agresijos pavyzdžiai – humanitarinių koridorių, žmonių evakuacijai skirtų autobusų ir net greitosios pagalbos automobilių apšaudymas ar bombardavimas. Rusijos valdžia demonstruoja paniekinantį požiūrį ir ukrainiečių civilių, ir savo pačios karių atžvilgiu.

Mokykla Ukrainoje, sugriauta po Rusijos raketų atakos. Michailo Palinčako / EPA nuotrauka

Ukrainos Bažnyčių ir religinių organizacijų taryba išvardijo keletą atvejų, kai nuo tiesioginio ar gretutinio bombardavimo sudegė ar buvo apgadintos Ukrainos ortodoksams, evangelikams priklausančios bažnyčios, maldos namai Charkivo mieste, Žytomiro ir Kyjivo srityse. Gaunama pranešimų apie pavojų kitoms bažnyčioms, įskaitant tas, kuriose prisiglaudė pabėgėliai. Kreipimesi primenamas pavojus ir šv. Sofijos katedrai Kyjive, Ukrainos istorijos simboliui.

„Atsižvelgdama į tai, kas išdėstyta pirmiau, Visų Ukrainos Bažnyčių ir religinių organizacijų taryba dar kartą kreipiasi į NATO, Ukrainos saugumo partnerę, Jungtines Tautas, Europos Sąjungą, ESBO ir Europos Tarybą, prašydama imtis skubių veiksmų, kad virš Ukrainos būtų nustatyta neskraidymo zona, o Ukrainos ginkluotosios pajėgos būtų aprūpintos modernia priešlėktuvinės gynybos įranga, įskaitant naikintuvus, kad nuo rusiškos invazijos barbariškų bombardavimų būtų apgintas brangiausias mūsų turtas – žmonių gyvybės ir civilinė infrastruktūra“, – rašoma naujausiame Tarybos komunikate.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.