Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 12 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Parodoje – nėriniai ir senovinės ikonos

Rūtos Krasnovaitės nuotrauka

Gruodžio 30 d. 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių namų-muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius) vyks parodos „Atgimusios ikonos“ atidarymas, kurioje bus pristatomi kilpinėlių nėriniai – jų praeitis ir dabartis.

Bus eksponuojami tradiciniai šeivutės nėriniai: autentiški XIX–XX a. pr. šeivutės nėriniai bei artefaktai iš asmeninės kolekcijos, XX a. pradžioje Pažaislio vienuolyno sesers Eufrozinos nunerti kilpinėliai, dabartinių šeivutės nėrinių meistrių Lilijos Simonavičiūtės, Virginijos Pusvaškienės ir Linos Krasnovaitės-Siparienės sukurti darbai.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Taip pat bus pristatytos „atgimusios“ senovinės ikonos. Jos šiam projektui pasirinktos ne bet kokios – be aptaisų, „nurengtos“, jau praradusios savo vientisumą ir dalį meninės vertės. Naujam gyvenimui jos prikeltos būtent kilpinėlių nėrinių aptaisais. Beje, ikonos įvaizdis čia nėra vienaplanis. Tai ne tik tikrosios ikonos, bet ir patys kilpinėliai – kaip iš užmaršties žadinamas mūsų beprarandamas paveldas… Šį sumanymą planuojama toliau plėtoti – sukurti didelę tokių ikonų kolekciją, siekiant atskleisti kilpinėlių nėrinių grožį, įvairovę bei pritaikymo galimybes.

Paroda Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje veiks iki sausio 23 d. Kviečiame apsilankyti, susipažinti su unikaliais kilpinėlių nėriniais bei senaisiais artefaktais. Galbūt jie įkvėps paimti į rankas šeivutę ir patiems išbandyti tą mistiškąjį kilpinėlių mazgelį?..

Organizatorių informacija

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu