Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 11 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pasaulio kino vakare su režisieriumi A. Stoniu – paslaptingas menininko pasaulis

Kino režisierius Audrius Stonys. Asmeninio archyvo nuotrauka

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje tęsiamas susitikimų ciklas, kviečiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi Stoniu.

Pirmųjų seansų metu gausiai M. K. Čiurlionio namų fortepijono salėje susirinkusiai publikai buvo pristatyti dokumentiniai filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. Almantas Grikevičius, 1966), „Tishe“ (rež. Viktoras Kosakovskis, 2003) ir „Neklystamas pasirinkimas“ (Unmistaken Child, 2008, rež. Nati Baratzas, Izraelis), skatinę naujai permąstyti savo santykį su pasauliu.

Trečias susitikimas, kuris vyks lapkričio 11 d., ketvirtadienį, 19 val. kvies pažvelgti į paslaptingą menininko pasaulį. Šio vakaro programoje – trys trumpametražiai filmai, žvelgiantys į pašalinėms akims nematomą menininko pasaulį, kur iš skausmingo savęs nugalėjimo, geležinės valios ir nesuvokiamo atsidavimo gimsta neįtikėtino lengvumo kūriniai, maitinantys mūsų sielas. Šie trys filmai suteiks galimybę iš arčiau įsižiūrėti į pačią meno prigimtį.

Pirmasis vakaro filmas „Bolero būgnininkas“ (1992) – garsaus prancūzų režisieriaus Patrice’o Leconte mini esė apie būgnininką Maurice’ą Ravelį „Bolero“ koncerte. Antras – lenkų režisieriaus Rafalo Skalskio dokumentinis filmas „52%“ (2007), kuris pasakoja vienuolikmetės Alos bandymo įstoti į prestižinę Sankt Peterburgo Vaganovos baleto akademiją istoriją. Trečias – „Keletas istorijų apie žmogų“ (1983), režisieriaus Bogdano Dzivorskio pasakojimas apie berankį dailininką Ježį Orlovskį.

Trijų filmų programos trukmė – 47 minutės. Po filmų peržiūros žiūrovai kviečiami pasilikti pokalbio.

„Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę“, – kviečia A. Stonys.

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. Renginyje privalomas GP.

M. K. Čiurlionio namų informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite