2022 01 24

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pasaulio kino vakare su režisieriumi A. Stoniu – praeinantis laikas ir kino stebuklas

Renginio plakatas

Sausio 27 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje vyks išskirtinė ciklo „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu“ peržiūra. Vakaro metu bus rodoma autorinė dokumentikos meistro Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristīne Briede meditatyvi kinematografinė esė „Laiko tiltai“ (2018).

„Laiko tiltai“ savyje jungia kelias pasakojimo kryptis. Pirmoji, švietėjiška, pristato Baltijos šalių kino poetus, režisierius iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos: Robertą Verbą, Henriką Šablevičių, Herzą Franką, Marką Soosaarą ir kitus naujosios Baltijos kino bangos kūrėjus. Antroji, anot režisieriaus A. Stonio, itin paveiki – laikas – „praeinančio laiko pojūtis, pažįstamas daugeliui. Kad ir kokiame pasaulio krašte būtume, mes visur labai stipriai išgyvename praeinantį laiką. Jaučiame, matome, kaip keičiasi pasaulis, kaip išnyksta mums brangūs dalykai. Galų gale – kaip patys keičiamės. O kinas yra tas stebuklingas menas, kuris visa tai sugeba išsaugoti“. Šis filmas – tai kino poezijos ir baltiškojo poetinio kino tradicijų, į kurias šiandien tiesiame tiltus, kupinus ilgesio ir  praeities troškulio, atspindys.

M. K. Čiurlionio namai kviečia nepraleisti išskirtinės galimybės drauge su A. Stoniu stebėti „Laiko tiltus“, atsiskleidžiančius kino juostoje, ir patirti praeitį, be ateities, dabarties kontekste. Po peržiūros, kaip tapo įprasta, žiūrovai galės dalyvauti diskusijoje, išgirsti užkadrines istorijas, dar subtilesnes filmo kūrimo detales ir galbūt pakitusį požiūrį į vis labiau nutolusius praeities fragmentus, užfiksuotus 35 mm juodai baltos juostos kadruose.

Pasaulinio pripažinimo tarptautiniuose festivaliuose jau sulaukusio A. Stonio ir K. Briede filmo „Laiko tiltai“ premjera įvyko 2018 m. vykusiame Karlovi Varų kino festivalyje, konkursinėje dokumentinių filmų programoje. Populiariausiame Čekijos internetiniame žinių portale „Novinky“ filmas pateko į 10 geriausių Karlovi Varų festivalio filmų sąrašą, o Šanchajaus tarptautiniame A klasės festivalyje pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą „Auksinę taurę“ už geriausią dokumentinį filmą. JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtintos „Oskaro“ komisijos Lietuvoje sprendimu šis filmas buvo nominuotas „Oskaro“ apdovanojimui.

Filmo trukmė 78 min. Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos (gyva eilė). Durys atidaromos 18.30 val. Privaloma turėti galimybių pasą. Viso renginio metu vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

M. K. Čiurlionio namų informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien