2021 09 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pasirenkite šildymo sezonui: ką derėtų žinoti?

„Shutterstock“ nuotrauka

Atskubėjęs ruduo ir vėsus bei drėgnas oras vis dažniau priverčia susimąstyti apie artėjantį šildymo sezoną. Tam, kad šildymas būtų efektyvus ir nereikėtų pakloti didžiulių sumų siekiant padengti išlaidas, verta pasirūpinti keliais esminiais dalykais, užtikrinsiančiais jaukumą būste ir gerą jūsų savijautą.

Patikrinkite bendrąsias šildymo sistemas

Jei gyvenate bute, greičiausiai žinote, kad prasidedant šildymo sezonui daugiausia problemų sukelia nenuorinti radiatoriai. Čiurlenimo ar šnypštimo garsus skleidžiantys radiatoriai ar šaltos jų sienelės tik įrodo, kad būtina pasirūpinti oro pašalinimu. Dažniausiai tai atlieka patys gyventojai, mat užduotis – tikrai nesudėtinga. Visgi, derėtų žinoti bent keletą esminių žingsnių. Svarbu atminti, kad radiatorius turi būti visiškai įšilęs prieš jį nuorinant. Prieš imdamiesi veiksmų, išjunkite šildymą. Jei šildymas centrinis ir tokios galimybės neturite, būtinai pasiruoškite laisvų talpų vandeniui, nes iš šilto radiatoriaus nuorinant jį neabejotinai išbėgs tam tikras kiekis vandens.

Taip pat pravartu turėti ir gerai vandenį sugeriančių šluosčių, nes jei viduje susikaupę nemažai oro, vanduo netekės srovele, o greičiausiai purkš. Pasirūpinę šiomis priemonėmis, atidarykite išleidimo vožtuvą. Jį rasite radiatoriaus šone. Priklausomai nuo modelio, įkiškite į vožtuvą radiatoriaus raktą arba įstatykite į specialų griovelį atsuktuvą. Sukite vožtuvą prieš laikrodžio rodyklę. Tikėtina, kad pakaks pasukti vos pusę apsisukimo, atidaryti vožtuvo visiškai tikrai nereikia. Būkite atsargūs, nes oras išeinantis iš radiatoriaus gali būti karštas. Orui pradėjus išeidinėti, girdėsite švilpimo garsą. Kai radiatorius bus nuorintas, pradės lašėti vanduo. Tuomet greitai užsukite vožtuvą pagal laikrodžio rodyklę. Taip pat patartina gerai nuvalyti dulkes, besikaupiančias ant šildymo įrenginių, nes prasidėjus šildymo sezonui jos gali sukelti įvairių alerginių reakcijų.

Dujinių katilų šildymo sistemoms – kasmetinė profilaktinė priežiūra

Autonomines šildymo sistemas turintiems būsto savininkams taip pat būtina pasirūpinti šildymo sistema dar nė neprasidėjus šildymo sezonui. Kaip ir kiekvienam prietaisui, dujiniam katilui būtina reguliari priežiūra. Dujiniame katile besikaupianti dulkių ir karščio kondensacija gali paskatinti įvairių gedimų atsiradimą. Reguliarus profilaktinis patikrinimas gali ženkliai sumažinti gedimų atsiradimo tikimybę ir užtikrinti ilgesnį dujinio katilo tarnavimo laiką.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Vis dėlto, patiems užsiimti dujinio katilo valymu tikrai nepatartina. Neturint tinkamų įgūdžių ar stokojant žinių kyla grėsmė pakenkti savo turtui ar stipriai susižaloti. Teisingai atliekamas profilaktinis dujinio katilo išvalymas yra svarbi procedūra, užtikrinanti šildymo sezono efektyvumą, tad bent kartą metuose patartina į namus pasikviesti profesionalų meistrą. Kreipkitės į specialistus, kurie užtikrins visapusę įrenginio priežiūrą bei garantuos saugumą viso šildymo sezono metu.

Norint visapusiškai užtikrinti šildymo efektyvumą taip pat derėtų pasirūpinti ir patvaria izoliacija, apžiūrėti, ar nėra nuostolingų plyšių aplink langus, duris ir palėpėse. Tik kokybiškai izoliuoti sujungimai apsaugos nuo didelių šildymo išlaidų bei padės sukurti jaukumo jausmą namuose šaltuoju metu laiku.

Partnerių turinys