2021 09 07

Pegasas.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Pasiruoškite mokyklai kartu su „Pegasu“

Unsplash.com nuotrauka

Gyvename laikais, kai kiekvienas turime kompiuterį, o dar dažniau – telefoną. Apsipirkimas internetu jau nieko nebestebina. Vienas patogumas viską susirinkti į pirkinių krepšelį internetinėje parduotuvėje. Virtualioje erdvėje galime palyginti prekių kainas vienoje ar kitoje el. parduotuvėje, čia taip pat puikiai veikia nuolaidų sistemos ir nuolat skelbiamos akcijos. Artėjant rugsėjo pirmajai, tėvai skuba dairytis, ko trūksta naujiems mokslo metams. Kaip ir fizinėse parduotuvėse, internetinėje parduotuvėje rasite nuorodą į pasiruošimo mokyklai kampelį. Čia vienoje vietoje – visos su mokslo metais susijusios prekės.

Kuprinė

Nauji mokslo metai – nauja kuprinė. Tikriausiai kiekvienam mokiniui kuprinė yra svarbiausias mokyklos atributas. Todėl būtinai skirkite daugiausia dėmesio ir investicijų būtent jai. Per metus vaikai paauga nemažai ir keičiasi jų kūnų formos. Praėjusių metų kuprinė gali atrodyti dar visai gera išoriškai, bet ji gali jau nebetikti fiziologiškai ir tik pakenkti vaiko sveikatai. Kuprinė neturi būti nei per didelė, nei per maža vaikui. Patikrinkite, ar atlaisvinus kuprinės dirželius ji dar tinka pagal vaiko ūgį. Pradinių klasių moksleiviams yra labai svarbu palaikyti taisyklingą laikyseną, dėl to puikiai pagelbės kuprinės, skirtos mokyklai, su diržais ties krūtine ir klubais. Diržai padės išlaikyti taisyklingą vaiko laikyseną ir taip išvengti susikūprinimo. Idealus pasirinkimas – ergonominė kuprinė. Jos iš kitų išsiskiria tuo, kad prisitaiko prie vaiko nugaros, taip pat svorį paskirsto itin tolygiai. Kuprinės nugarėlės medžiaga dažnai būna ortopedinė – su specialiais išlinkimais, paminkštinimais ir gerai kvėpuojanti.

Patikrinkite, ar kuprinė atlaikys būsimų vadovėlių svorį? Pasižiūrėkite, ar ji nėra suplyšusi, ar tvirta ir patvari atlaikyti dar vienus mokslo metus. Atminkite, kad vaiko poreikiai taip pat auga kasmet, tad gali prireikti ir papildomų kišenėlių kuprinėje, dėkliuko, apsaugos nuo lietaus ar tiesiog šiemet norisi naujo personažo iliustracijos. Pakalbėkite apie tai su mokinuku. Galite kartu sėsti prie kompiuterio ir bendromis jėgomis išsirinkti kuprinę.
Kaip ir jums svarbu aprangos stilius ir vientisumas, taip ir jūsų atžaloms tai rūpi. Prie būsimos kuprinės galite išsirinkti ir medžiaginį maišelį sportinei aprangai / šokiams.

Penalas

Tai prekė, kuri turi būti kiekvieno mokinio kuprinėje. Penalų kainos „Pegaso“ el. knygyne svyruoja nuo 1,50 € iki 34,99 €. Aukštesnės kainos penalai dažnai yra patvaresni ir ilgaamžiškesni, tačiau el. parduotuvėje galima rasti ir pigesnių kokybiškų prekių. Tiesa, jų dizainas bus paprastesnis. Kainai kylant keičiasi ir prekės kompaktiškumas, skyrelių skaičius bei užpildymas. Brangesni penalai turės keletą patogių skyrių, kurie gali būti užpildyti pagrindiniais pamokose naudojamais įrankiais, pvz.: trintuku, paprastu pieštuku bei spalvotais pieštukais, drožtuku, liniuote, žymekliais ir, aišku, rašikliais. Pasiteiraukite savo vaiko, ar jis turi visas mokyklai būtinas priemones iš praėjusių metų, ar reikalingos naujos.

Sąsiuviniai, aplankai ir segtuvai

Tai prekės, be kurių negali prasidėti nauji mokslo metai. Siūlome tam taip pat skirti nemažai dėmesio ir geriau netaupyti, nepirkti itin pigių sąsiuvinių, kurių lapai gali būti ploni ir nekokybiški. Jie gali lieti parkerio rašalą ir mokinio raštas persisunks į kitą popieriaus pusę. Kadangi būsimas mokinukas sąsiuvinius pildys kiekvieną dieną, būtinai šias prekes rinkitės kartu. Juk visada smagiau mokytis iš linksmais viršeliais pasitinkančių sąsiuvinių, aplankų ar segtuvų. Viršelio vaizdas gali būti pritaikytas būsimai pamokai, pvz., sąsiuviniai su gyvūnais ir augalais – biologijos pamokoms, gamtos vaizdai – geografijai, geometrinės figūros – matematikai ir pan.
Išsirinkus kokybiško popieriaus sąsiuvinius, atkreipkite dėmesį ir į sąsiuvinio storį, t. y. kiek puslapių sudaro gaminį. Vyresniems mokiniams rekomenduojama rinktis storus ar pusstorius sąsiuvinius, kad visa reikiama informacija būtų vienoje vietoje. Mažiesiems bus sunku nešiotis tokius storus sąsiuvinius. Geriau tuomet rinktis keletą plonesnių sąsiuvinių visiems mokslo metams vienam dalykui, kad netektų jų daug nešiotis kuprinėje kiekvieną dieną.

Specialios priemonės ir įrankiai pamokoms

Patikrinkite, koks būsimo mokinio pamokų sąrašas ir pasižiūrėkite, suskaičiuokite, ar turite pakankamai dailės reikmenų, ar dar veikia skaičiuotuvas, gal reikia naujos užrašų knygelės pasižymėti svarbiausius dalykus mokykloje bei laisvalaikio akcentus. Taip pat žvilgtelėkite, ar jūsų vaikas turės kur įsidėti sporto aprangą. Gal jam bus reikalingas naujas sportinis krepšys? O norėdami pradžiuginti ir nustebinti atžalą, naujuosius mokslo metus pasitikite su naujais atšvaitais ar įspūdingo grožio itin funkcionaliais gaubliais.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Rugsėjis – daugeliu atvejų visa ko nauja pradžia. Mokiniams prasideda nauji mokslo metai, o tėvams – nauji iššūkiai ir pirkinių sąrašai. Apsipirkite šiemet saugiai ir vienoje vietoje internetu. Mokyklinė mugė „Pegasas“ knygynuose jau įpusėjo, suskubkite!