2021 10 11

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Paskaita „Lietuvos balsas Šaltojo karo metais: lietuvių koplyčios Vašingtono „National Shrine“ ir Šv. Petro bazilikoje Vatikane“ 

Lietuvių koplyčia Vatikano Šv. Petro bazilikoje. Itlietuviai.lt nuotrauka

Spalio 14 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) vyks VDA prof. dr. Giedrės Jankevičiūtės ir VDA mokslo darbuotojos dr. Lauros Petrauskaitės paskaita „Lietuvos balsas Šaltojo karo metais: lietuvių koplyčios Vašingtono „National Shrine“ ir Šv. Petro bazilikoje Vatikane“.

Šaltojo karo metais Katalikų Bažnyčia turėjo didžiulį autoritetą, buvo matoma ir girdima tarptautiniu mastu. XX a. 7-ajame dešimtmetyje Vašingtono ir Vatikano šventovėse įrengtos lietuvių koplyčios plačiai pagarsino pasaulyje Lietuvos vardą ir priminė sovietų okupuotos šalies piliečių laisvės siekius. Nacionalinės koplyčios svarbiausioje pasaulio katalikų bažnyčioje Romoje, taip pat tuometinės politinės supergalybės JAV sostinėje Vašingtone Geležinės sienos atskirtoms lietuvių bendruomenėms įkvėpė orumo ir pasitikėjimo, padėjo pajusti vienybę. 

Dailės istorikės prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė ir dr. Laura Petrauskaitė papasakos, kaip gimė šių dviejų išskirtinės kultūrinės ir politinės svarbos projektų sumanymas, kaip jį pavyko įgyvendinti, kokios asmenybės ir aplinkybės nulėmė jų sėkmę. Paskaita atskleis, kokiu būdu menininkams iš mažos šalies, įgijusiems išsilavinimą Kauno meno mokykloje, pavyko laimėti itin konkurencingoje JAV dailės gyvenimo terpėje ir sukurti į pasaulio modernizmo istoriją įrašytus dailės kūrinius.

Siekiant užtikrinti saugumą, renginio lankytojų prašome prieš atvykstant įsivertinti sveikatos būklę, dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų. Renginys nemokamas. Įėjimas į renginį su galimybių pasu arba jį atitinkančiu dokumentu.

Bažnytinio paveldo muziejaus informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien