Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 03 21

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Paskaita „Mystica Christiana: Įvadas į krikščioniškąją mistiką“

Aurimas Juozaitis. Bernardinai.lt nuotrauka

Kodėl didysis XX a. teologas Karlas Rahneris pasakė: „Jei XXI a. krikščionys netaps mistikais, tai krikščionybė išnyks“? Ką jis turėjo omenyje? Kas yra mistika? Kodėl mes, krikščionys, turime tapti mistikais?

Mistinis Dievo išgyvenimas toli gražu nėra vien kažkas tokio, kas yra dovanota tik išrinktiesiems, pvz. tokioms kaip šv. Jėzaus Teresė [Avilietė] (1515-1582) ar šv. Hildegarda Bingenietė (1098-1179), išgyvenusioms tiek regėjimus, tiek ir levitacijas, tiek giliausias teologines įžvalgas. Geroji žinia apie mistinį santykį su Dievu yra ta, kad stengiantis būti nuolankiam, tą santykį galima vis giliau ir plačiau savyje patirti ir šis patyrimas vis labiau atveria žmogų Dievui bei Jo kūrinijos visapusiškam išgyvenimui.

Ar galima tapti mistiku? Žinoma. Kaip į tai einama? Meile apjungiant savyje visas mums Dievo dovanojamas dovanas, neskirstant jų ir nerūšiuojant, bet visa ir viską imant ir integruojant. Sakysite, neįmanoma? Taip, nelengva, tačiau būtina, jei norime „blogį nugalėti gėriu“. Ir čia tas mistinis (slėpiningasis) kelias link Dievo mums labai padeda. Kviečiu pradėti mokytis žengti tuo keliu.

Paskaitos metu aptarsime:

  • Kas yra krikščioniška mistika? Tikėjimo patirties pilnavertis išgyvenimas. Dievo malonė, tikėjimo slėpiniai, šventumas ir aš.
  • Kuo skiriasi Mystica Christiana nuo ezoterinio misticizmo? Kodėl garsusis XX a. teologas Karlas Rahneris SJ (1904–1984) pasakė: „Jei XXI a. krikščionys netaps mistikais, tai krikščionybė išnyks“? Ką reiškia būti mistiku?
  • Kaip skleidžiasi krikščioniška mistika? Slėpinių takai ir kelio ženklai juose, kokie jie? Kaip jais vadovautis?
  • Kaip skleidžiasi Vakarų ir Rytų krikščioniškasis misticizmas? Kokie jo ypatumai? Ką šv. Jonas Paulius II teigė, sakydamas „Bažnyčia turi kvėpuoti abiem plaučiais“?

Paskaitą veda dr. Aurimas M. Juozaitis, švietimo konsultantas, Vilniaus Bernardinų parapijos pastoracinės tarybos narys.

Paskaita vyks 2022 m. kovo 31 d. nuo 18.30 iki 20.30 val. per Zoom platformą. Smulkesnė informacija ir registracija.

Organizatorių informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu