Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 04 21

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Paskelbta pirmosios Pasaulinės senelių ir pagyvenusių žmonių dienos tema

„Vatican News“ nuotrauka

Sekmadienį, liepos 25-ąją, bus minima pirmoji Pasaulinė senelių ir pagyvenusių žmonių diena. Balandžio 20 d. paskelbta Šventojo Tėvo pasiūlyta jos tema: „Aš esu su tavimi per visas dienas“ (plg. Mt 28, 20). Šiuo minėjimu siekiama paliudyti Viešpaties ir Bažnyčios artumą kiekvienam pagyvenusiam žmogui, ypač seneliams pandemijos laikais.

Žodžiai „Aš esu su tavimi per visas dienas“ – tai artumo ir vilties pažadas, kurį jauni ir pagyvenę žmonės gali duoti vieni kitiems. Iš tikrųjų ne tik vaikaičiai ir jaunimas yra kviečiami dalyvauti pagyvenusių žmonių gyvenime, bet ir pagyvenę žmonės, ypač seneliai, turi evangelizuoti jaunąją kartą, skelbti tikėjimą, mokyti maldos.

Norėdama paskatinti dienos minėjimą vietinėse Bažnyčiose ir bendruomenėse, Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterija nuo birželio vidurio pasiūlys pastoracinių gairių, kurias bus galima rasti svetainėje www.amorislaetitia.va.

Liepos 25-oji parinkta dėl to, kad liepos 26-ąją liturgijoje minimas Jėzaus senelių šv. Joakimo ir Onos minėjimas.

Kovo mėnesį pristatydamas Pasaulinę senelių ir pagyvenusių žmonių dieną, popiežius Pranciškus visų pirma priminė vasario 2-ąją Bažnyčios švenčiamą Kristaus paaukojimo (Grabnyčių) šventę, mininčią Simeoną ir Oną – senolius, kurie Šventosios Dvasios apšviesti Jėzuje atpažino Mesiją.

„Šventoji Dvasia taip pat šiais laikais senoliuose sužadina išminties mintis ir žodžius. Jų balsas yra brangus, nes gieda Viešpaties šlovę ir saugoja tautų šaknis. Jie mums primena, kad senatvė yra malonė ir kad seneliai yra dovana ir žiedas, sujungiantis kartas, kad jaunimui perduotų gyvenimo ir tikėjimo patirtį. Svarbu, kad seneliai susitiktų su anūkais ir anūkai su seneliais“, – tąsyk pasakė popiežius.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite