2020 12 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Paskelbti 2020 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

Kultūros ministerijos nuotrauka

Paskelbti 2020 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai.

Rašytojas Saulius Tomas Kondrotas premiją pelnė už pasaulį be ribų literatūroje, kino operatorius Jonas Vitoldas Tomaševičius – už Lietuvos kino vaizdo poetikos aukštumas, aktorė Regina Šaltenytė – už nuosekliai puoselėtą vaidybos meno meistrystę, muzikologė Rūta Stanevičiūtė – už muzikos kultūros modernėjimo viziją ir kritinės minties atvirumą, architektas Gintaras Balčytis – už miestui ir žmogui atvirą architektūrą, dailininkė Eglė Ridikaitė – už kultūros paveldo aktualizavimą šiuolaikinėje tapyboje.

Pasak laikinojo kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, šiuo sunkiu metu Nacionalinės kultūros ir meno premijos yra ne tik įvertinimas, bet kartu ir vilties žinia. „Tai vilties prošvaistė, kad kūryba, tvirtybė, kultūros žmonių kūrybingumas sugeba įveikti visas sudėtingas aplinkybes ir eiti toliau. Sveikindamas laureatus, jiems ir visiems Lietuvos kultūros žmonėms linkiu tvirtybės, sveikatos ir kūrybingumo“, – sakė M. Kvietkauskas.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas, kino režisierius Audrius Stonys padėkojo komisijos nariams už nelengvą darbą išrenkant laureatus. Komisijos nariai – architektas Audrius Ambrasas, aktorius Vladas Bagdonas, filosofas Jonas Dagys, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, muzikologė Jūratė Katinaitė, rašytoja Danutė Kalinauskaitė, vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, literatūrologė Jūratė Sprindytė, menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Portretas.
Aktorė Regina Šaltenytė. Klaipėdos dramos teatro nuotrauka
Portretas.
Kino operatorius Jonas Vitoldas Tomaševičius. Wikipedia.org nuotrauka
Portretas.
Dailininkė Eglė Ridikaitė. Vyginto Skaraičio / „Fotobanko“ nuotrauka
Rašytojas Saulius Tomas Kondrotas su papūga ant peties
Rašytojas Saulius Tomas Kondrotas. Asmeninio archyvo nuotrauka
Portretas.
Muzikologė Rūta Stanevičiūtė ir dailės istorikė Giedrė Jankevičiūtė. Vygaudo Juozaičio nuotrauka
Portretas.
Architektas Gintaras Balčytis. Asmeninio archyvo nuotrauka

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino 45-ių visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje ir iš šio sąrašo iš pradžių atrinko dvylika pretendentų gauti premijas.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą. Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Kultūros ministerijos informacija