Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 12 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Paskelbti 2021 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

2021 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai: aktorius Vidas Petkevičius, menotyrininkė Agnė Narušytė, choro dirigentas, kompozitorius Vytautas Miškinis, fotomenininkas Remigijus Treigys, tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius, etnomuzikologė Daiva Vyčinienė. Kultūros ministerijos nuotraukų koliažas

Gruodžio 8 d. Kultūros ministerijoje paskelbti 2021 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai.

Laureatus paskelbė Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas, kino režisierius Audrius Stonys.

Aktorius Vidas Petkevičius premiją pelnė už įtaigius vaidmenis teatre ir kine; menotyrininkė Agnė Narušytė – už vertybišką šiuolaikinės kultūros refleksiją; choro dirigentas, kompozitorius Vytautas Miškinis – už chorinės kultūros turtinimą ir sklaidą; fotomenininkas Remigijus Treigys – už laiko ženklų poetiką fotografijoje; tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius – už kultūrinių stereotipų kritiką šiuolaikinio meno formomis; etnomuzikologė Daiva Vyčinienė – už folkloristikos aktualizavimą.

Aktorius Vidas Petkevičius. Lietuvos teatro sąjungos nuotrauka
Menotyrininkė Agnė Narušytė. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka
Choro dirigentas, kompozitorius Vytautas Miškinis. Vidmanto Balkūno / „BNS Foto“ nuotrauka
Fotomenininkas Remigijus Treigys. Mariaus Vizbaro / „BNS Foto“ nuotrauka
Tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius. Žygimanto Gedvilos / „BNS Foto“ nuotrauka
Etnomuzikologė Daiva Vyčinienė. Svajūno Stroino / „BNS Foto“ nuotrauka

A. Stonys padėkojo komisijos nariams už nelengvą darbą išrenkant laureatus. Komisijos nariai – architektas Audrius Ambrasas, aktorius Vladas Bagdonas, filosofas Jonas Dagys, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, muzikologė Jūratė Katinaitė, rašytoja Danutė Kalinauskaitė, vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, literatūrologė Jūratė Sprindytė, menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Pasak kultūros ministro Simono Kairio, ši diena kasmet yra vienas laukiamiausių kultūros įvykių Lietuvoje.

„Mums visiems linkiu išgirsti ne tik laureatų pavardes, bet ir formuluotes, už ką skiriamos premijos. Pasinaudokime tomis formuluotėmis kaip žemėlapiais ir leiskimės į ilgą pažintinę kelionę po laureatų kūrybą. Tai tikriausiai ir bus pats geriausias ir prasmingiausias būdas juos pasveikinti“, – sakė kultūros ministras, kartu dėkodamas Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai už sklandų darbą, už tai, kad atsakingai ir kompetentingai tęsia savo misiją.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino daugiau kaip 30 visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje ir iš šio sąrašo iš pradžių atrinko dvylika pretendentų gauti premijas.

Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Kultūros ministerijos informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite