Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 11 18

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Paskelbti rašytojos K. Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojai

Kristinos Sabaliauskaitės rašinio konkurso prizas. „Baltų lankų“ nuotrauka

Lapkričio 18 d. paskelbti septintojo rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės vardo trumpojo rašinio konkurso nugalėtojai. Ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio organizatorius pasiekusiuose rašiniuose 8–12 klasių moksleiviai šiemet svarstė apie muzikos reikšmę savo gyvenime. Įvertinus atsiųstus darbus paaiškėjo, kad šiemet apdovanojimai keliaus į Plungę, Kauną ir Alytų.

Geriausiu 2021 m. konkurso rašiniu išrinktas Plungės „Saulės“ gimnazijos IVg klasės moksleivio Lauryno Grikšto kūrinys (mokytoja Ramutė Damulienė).

II vieta šiemet atiteko Urtei Liuizaitei iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos III klasės (mokytoja Ingrida Rinkevičienė), III vieta – Miglei Ogulevičiūtei iš Alytaus šv. Benedikto gimnazijos IVa klasės (mokytoja Irena Leščinskienė).

Pasak rašinius vertinusios rašytojos K. Sabaliauskaitės, laureatų darbai šiemet išsiskyrė tikrumu, stiliaus pajauta. 

„Šie darbai tikri, be falšo ir su stiliaus pajauta. Nugalėtojo rašinyje be baimės atvertas muzikos atlikėjo vidinis pasaulis ir galynėjimasis su pačiu savimi, antrosios vietos laimėtoja sužavėjo muziką pasirinkusi kalbėjimo būdu – jos rašinys skaitomas tarsi geras, sąmojingas repas, trečioji vieta atiteko už aktualumą ir drąsią išraišką. Gera skaityti, kad juose juntami aiškiai išreikšti asmenybių balsai, laisvė, mėgavimasis ir žaidimas kalba. Būtent tai šiuo konkursu nuo pat pradžių labai norėjosi skatinti, nes moksleiviams to, regis, trūksta. Ir džiaugiuosi, kad kasmet šis konkursas tampa galimybe pažvelgti, kuo iš tiesų gyvena mūsų jaunimas, kas jiems kelia nerimą, ką jie mąsto ir kaip jaučiasi iš tikrųjų“, – sako K. Sabaliauskaitė.

Paklausta, kokį svorį jos gyvenime turi muzika ir kaip keitėsi santykis su šia meno forma bėgant laikui, K. Sabaliauskaitė sako be muzikos negalėjusi ir dabar negalinti gyventi.

„Negalėčiau gyventi be muzikos – ypač tada, kai rašau. Visos mano knygos gimė turint garso takelį. Šiame gyvenimo etape klausoma muzika man nebėra savo tapatybės paieškos, veikiau priešingai – įvairovė to, ką klausausi, atspindi daugelį skirtingų mano asmenybės kampų“, – sako K. Sabaliauskaitė.

I vietos laimėtojas bus apdovanotas išskirtine Kristinos Sabaliauskaitės dovana – tetralogijos „Silva rerum“ I–IV dalimis su autorės autografu ir auksine plunksna. II ir III vietos laimėtojus leidykla „Baltos lankos“ apdovanos savo įsteigtais prizais.

„Baltų lankų“ informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu