Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 10 06

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Pašnekesys apie poezijos ženklus“: kūrybos skaitymai ir pokalbis

Nuotraukos autorė Greta Skaraitienė/BFL © Baltijos fotografijos linija

Rugsėjo 11-ąją Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui poetui Tomui Venclovai sukako 85-eri. Spalio 12 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia susiburti Lietuvos nacionalinės Valstybingumo erdvėje, kur vyks poetui skirti poezijos skaitymai ir pokalbis apie ypatingą poezijos kalbą, besipriešinančią nebūčiai.

Renginyje dalyvaus poetai Tomas Venclova, Greta Ambrazaitė, Donatas Petrošius ir literatūrologas Kęstutis Nastopka. Renginyje jie pasidalys savo įžvalgomis apie kartas jungiančią poeziją ir jos esmę, skirtingų kartų poetai paskaitys savo eilių. Renginį moderuos literatūrologas Dainius Vaitiekūnas.

Šį mėnesį Nacionalinėje bibliotekoje taip pat galima apsilankyti parodoje „Tomo Venclovos ženklas“. Joje į T. Venclovą kviečiama pažvelgti kaip į ypatingą Lietuvos kultūros ženklą, kurio interpretacija atskleidžia ištisą permainingą kultūrinę epochą, nenumaldomai paveiktą atokvėpio ir karų, okupacijų ir laisvės.

Nacionalinė biblioteka vertina ilgametę bičiulystę su poetu, saugo jo padovanotą asmeninę biblioteką. Didelę dalį T. Venclovos knygų kolekcijos ir vieną reikšmingiausių parodos segmentų sudaro T. Venclovos poezijos knygos ir jų vertimai į užsienio kalbas, kitų poetų knygos.

Simboliška, kad lygiai prieš 50 metų išleistas T. Venclovos eilėraščių rinkinys „Kalbos ženklas“ (1972) – ryškus viešas poeto debiutas, palikęs gilų pėdsaką to meto lietuvių poezijoje. T. Venclovos poezijos knygos (apie 250 eilėraščių) išleistos ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių, švedų, lenkų, vengrų, slovėnų ir kitomis kalbomis. Jo eilėraščiai išversti į daugiau kaip 20 kalbų.

Renginio organizatoriai kviečia susitikti rudeniškai jaukiame pokalbyje, apsuptame poezijos aidų!

„Įsiklausęs girdi: nuo ašigalio atslenka spalis,

o po spalio – žiema.“

Ištrauka iš T. Venclovos eilėraščio „Ruduo Kopenhagoje“

Trumpai apie renginį

Data: 2022 m. spalio 12 d., trečiadienis

Laikas: 17.30

Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Valstybingumo erdvė, II a.

Trukmė: 1,5 val.

Dalyvavimas: įėjimas laisvas

Daugiau informacijos socialiniame tinkle Facebook

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?