Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 04 18

Deimantė Grincevičiūtė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Penkios pasivaikščiojimų po Vilnių idėjos

Vilniaus Pilies (buv. Maksimo Gorkio) gatvė apie 1988–1994 m. Boriso Kavaškino nuotrauka

Pavasariui įpusėjus, orams šylant, pumpurams skleidžiantis vis labiau norisi išeiti į lauką. Siūlome jums keletą idėjų, kur pasivaikščioti, kad praleistas laikas būtų ne tik smagus, bet ir turiningas.

1. Slapti Vilniaus kiemeliai 

Senamiestis – ne vien barokinės bažnyčios ar siauros gatvelės, bet ir mažiau žinomi kiemeliai, į kuriuos retas įkelia koją. Kiekvienas kiemelis pasižymi ne tik ramybe, bet ir sava istorija, įdomybėmis. Tad kviečiame įžengti į 14 slapčiausių Vilniaus kiemelių, kurių istorijas surašė ir lokacijas pažymėjo „Neakivaizdinis Vilnius“.

Kiemelių žemėlapis.

2. „Vilniaus kalbančių skulptūrų“ maršrutas 

Galbūt ne kiekvienam žinomas, bet vertas ypatingo dėmesio yra interaktyvus projektas „Vilniaus kalbančios skulptūros“. MO muziejaus inicijuota idėja kviečia atrasti 21 kalbančią skulptūrą Vilniaus centre! Tokiam pasivaikščiojimui tereikia telefono, su kuriuo nuskenavę šalia skulptūros esantį QR kodą galėsite išgirsti įvairių Lietuvos aktorių, dainininkų, visuomenės veikėjų įgarsintus tekstus.

Įgarsintų skulptūrų žemėlapis.

3. Gyvūnų skulptūrų kelias 

Tikriausiai išgirdę klausimą, ar Vilniuje yra gyvūnų skulptūrų, susimąstytumėte. Galbūt nepatikėsite, bet tokių skulptūrų, kuriomis įamžinti įvairūs gyvūnai ar vabzdžiai, yra net 13. Nuo milžiniško žiogo, nutūpusio ant pastato sienos, iki miegančio liūto… Šių 13 skulptūrų maršrutą jums parengė „Neakivaizdinis Vilnius“. 

Šias skulptūras rasite čia.

4. 100 kilometrų takas aplink Vilnių

Tikriems pasivaikščiojimų entuziastams siūlome 100 km taką gryname ore aplink Vilnių. Oficialus šios trasos startas ir finišas – Vilniaus centre esantis Stalo kalnas, tačiau žygį galite pradėti nuo bet kurio trasos taško arba įveikti ją atskiromis atkarpomis. Kitaip tariant, galite leistis ne į 100 km žygį, bet į kur kas trumpesnius šios trasos atstumus, kurių iš viso yra 10. 

Jų maršrutus rasite čia.

5. Virtualus pasivaikščiojimas po Vilniaus getą

Tikriausiai kiekvienas žino, kad Antrojo Pasaulinio karo metais pačioje Senamiesčio širdyje buvo įkurtas Vilniaus getas. Visai neseniai Vilniaus mišrus choras „ARTyn“ pristatė virtualią muzikinę ekskursiją „Vilniaus geto keliais“. Dabar, neišėjus iš namų, galima susipažinti su Vilniaus geto istorija. Ji atskleidžiama pasitelkiant 360 laipsnių fotografijas, filmuotą medžiagą, archyvinius kadrus ir iliustracijas, taip sudarant galimybę į istoriją pažvelgti įvairiapusiškiau.

Virtualią ekskursiją rasite čia.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.