2021 06 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Penktasis Dubingių muzikos festivalis

Dubingių Šv. Jurgio bažnyčia. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro nuotrauka

Birželio 13 d. Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje prasideda penktasis Dubingių muzikos festivalis. Jo programoje – vokalinė ir fortepijoninė muzika, atliekama Lietuvos ir užsienio muzikos meistrų. Festivalio rengėjai laukia visų, kurie neabejingi muzikos, sakralių erdvių ir gamtos grožio kuriamai dermei. Koncertai nemokami, juos remia Aurelijaus ir Aurelijos Rusteikų fondas ir Molėtų kultūros centras.

Dubingių muzikos festivalio pradžia sietina su naujos šventovės atsiradimu ir atsivėrimu ne tik tikinčiųjų, bet ir sakraliosios muzikos mylėtojų bendruomenei. Mecenatės menotyrininkės Aurelijos Rusteikienės ir kūrybos namų ELITAZ rūpesčiu 2017 m. vasarą čia nuskambėjo pirmasis festivalio koncertas „Piligrimų giesmės“. Garbė duoti pradžią šio festivalio tradicijai teko smuiko virtuozui Vytautui Mikeliūnui ir kontraboso karaliui Eugenijui Kanevičiui.

Per praėjusius ketverius metus festivalio programą puošė įvairaus žanro muzikos atlikėjai: Rosita Čivilytė, Judita Leitaitė, Liudas Mikalauskas, Angelė Joknytė, Gailestingumo šventovės ansamblis, Vilniaus Šv. Jono krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo bažnyčios gospelo choras, Evelina Sašenko ir kt. Repertuaras buvo ir išlieka dosnus bei įvairus – nuo religinių giesmių, lietuvių ir užsienio klasikos kūrinių iki džiazo improvizacijų. 

Rusteikų fondo kvietimu į renginių programą Dubingiuose kasmet įtraukiami Pažaislio festivalio koncertai. Pernai vykęs muzikos festivalis tapo tarptautiniu: jame dalyvavo fleitos virtuozas iš Brazilijos Rodrigo Calveyra, žinomas atlikėjas iš Malaizijos Shermanas Tanas, programą „Kanklių giesmės“ su Žemynos Trinkūnaitės ansambliu atliko Japonijos ambasados Lietuvoje pirmoji ponia Yuko Yamasaki.

2021 m. programa taip pat žada nešykštėti muzikinės įvairovės ir intrigos. Išskirtinis šiųmetis festivalio bruožas – jo siunčiama ekumeninė žinia. Na o vasaros muzikos sezoną Dubingiuose atidarė ir Tėvo dieną paminėjo Veronika Povilionienė ir Petras bei Dominykas Vyšniauskai.

Gailestingumo šventovės ansamblis. Dubingių muzikos festivalio organizatorių archyvo nuotrauka
Dominikonų jaunimo šlovinimo ansamblis. Dubingių muzikos festivalio organizatorių archyvo nuotrauka
Judita Leitaitė. Dubingių muzikos festivalio organizatorių archyvo nuotrauka

Pirmąjį festivalio koncertą birželio 13 d. dubingiškiams ir miestelio svečiams padovanos Aušra Leškevičiūtė-Strumilienė (vokalas) ir Vitalijus Neugasimovas (fortepijonas). Kiti šio visą vasarą truksiančio muzikinio įvykio svečiai – auksinio scenos kryžiaus laureatas Rafailas Karpis, VDU kamerinis orkestras (vyr. dirigentas Vytautas Lukočius), Raminta Vaicekauskaitė (sopranas), Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Dainius Puišys (baritonas), „Vilnius City Opera“ dainininkai Eglė Stundžiaitė Bešėnienė (sopranas) ir Eimantas Bešėnas (tenoras), Lina Giedraitytė (fortepijonas), tarptautinis projektas „Oratio Dominica“ ir kt. 

Du sakralinės muzikos festivalio „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“ koncertus Dubingiams dovanoja ištikimi renginio partneriai Molėtų kultūros centras. Minimus koncertus iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. 

Festivalio rengėjai nuoširdžiai dėkoja visiems buvusiems ir būsimiems jo dalyviams, partneriams ir rėmėjams, o klausytojus maloniai kviečia aplankyti ne tik festivalio koncertus, bet ir istorine šlove bei grožiu garsėjantį Lietuvos kampelį. Žadama šviesaus džiaugsmo ausims, akims ir širdžiai!

Dubingių muzikos festivalio organizatorių informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien