2023 03 27
Vidutinis skaitymo laikas:
Persekiojamas kas septintas krikščionis pasaulyje

Šventojo Sosto atstovas Jungtinių Tautų Organizacijoje Ženevoje atkreipė dėmesį į vis dažnesnius krikščionių ir kitų religijų išpažinėjų persekiojimo atvejus pasaulyje.
„Pastaruoju metu padaugėjo smurto. Atimama teisė reikšti ir praktikuoti savo tikėjimą. Vienas iš septynių krikščionių šiandien kenčia dėl persekiojimo“, – per 52-ąją JT Žmogaus teisių tarybos sesiją Ženevoje kalbėjo Šventojo Sosto nuolatinis stebėtojas arkivyskupas Fortunatus Nwachukwu. Beje, tai vienas paskutinių oficialių renginių JTO žinybose Ženevoje, kuriuose arkivyskupas F. Nwachukwu dalyvauja, nes jau kovo 15 d. popiežius jį paskyrė Evangelizacijos dikasterijos Pirmojo evangelizavimo ir naujųjų Bažnyčių skyriaus sekretoriumi.
Šventojo Sosto atstovas pabrėžė, kad religijos laisvės pripažinimas yra absoliuti taikos sąlyga ir būtina sąlyga oriam gyvenimui. Vis dėlto pastaruoju metu padaugėjo represijų prieš religines mažumas. Taip pat padaugėjo maldos namų ir religinių vietų išniekinimo ir naikinimo atvejų, taip pat smurtinių išpuolių prieš religinius lyderius.
Ne mažesnį nerimą, pasak Vatikano atstovo, kelia ir tikinčiųjų diskriminacija paslėpta po tariamos tolerancijos priedanga. Cenzūros priemonės vis dažniau riboja raiškos galimybes, dažnai prisidengiant siekimu neįžeisti kitų žmonių jausmų. Tai kenkia sveikam dialogui ir viešajam diskursui, taigi ir pagrindinei religijos, žodžio ir sąžinės laisvės teisei.
Valstybės privalo ginti religijos laisvę. Kiekvienas žmogus turi turėti galimybę gyventi pagal savo sąžinę ir liudyti savo tikėjimą taip pat viešojoje erdvėje, pabrėžė arkivyskupas F. Nwachukwu.

Naujausi

Popiežius: keiskime gamybos modelį, kurkime rūpinimosi kultūrą

Arkivysk. G. Grušas: „Kartais sistemai reikia šoko, kad įvyktų persikrovimas“

Veido atpažinimo technologijos – kokių grėsmių privatumui kyla jas naudojant?

„Stebuklo pažadas pildosi, bet kitaip, nei tikėjausi.“ Pokalbis su dainų autore ir atlikėja A. Orlova

Mada ar tikresnio gyvenimo paieškos?

Misionieriškumas – matyti tuos, kurie yra arti, ir tuos, kurie yra toli

„Rusija mus laiko savo teritorija.“ Pokalbis su garsiu Ukrainos žurnalistu V. Portnikovu

Auksinės žiniasklaidos linčo teismas

Natūrali pieva – ištisas mikropasaulis

Kokia jūsų dvasinės meilės kalba?

Č. Juršėno atsiminimai – knygoje „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“
