Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 11 18

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pirmasis žurnalo „Jėzuitai“ numeris: naujas kelionės etapas

Žurnalo viršelis

„Prasideda kitas mūsų kelionės etapas su nauju žurnalu „Jėzuitai“. Jame rasite aktualių straipsnių tikėjimo, dvasingumo, istorijos ir dabarties temomis. Čia pasakosime apie kartu su jumis nuveiktus darbus ir dalinsimės ateities planais. Tikimės, kad vėl keliausime kartu, vieni kitus palaikydami, vieni už kitus melsdamiesi, patirdami bendrystę, o ignaciškasis dvasingumas mums padės augti Dievo ir žmonių meile“ – apie naujo žurnalo „Jėzuitai“ pasirodymą kalba vyr. redaktorius t. Vidmantas Šimkūnas.

Pirmojo numerio tema – „Geriau tarnauti misijai“. Provincijolas t. Bernhardas Bürgleris, džiaugdamasis įspūdžiais iš spalio viešnagės po Lietuvą ir Latviją drauge su mokyklų delegatu t. Christianu Rutishauseriu ir senjorų delegatu t. Hermannu Kügleriu, rašo, kad iš naujosios – Centrinės Europos (ECE) – provincijos tikisi bendro mąstymo ir veikimo kartu.

Jėzuitų plėtros vadovas Gražvydas Bareišis straipsnyje „Jėzuitai Centrinėje Europoje: kas atsakingas?“ viliasi, kad jei „kiekvienas iš mūsų kupinas pasitikėjimo bus, kas jis yra, ir dosniai duos, ką turi, ECE projektas pavyks“.

Minint 481-ąsias Jėzaus Draugijos įsteigimo metines, generalinis vyresnysis t. Arturo Sosa parašė laišką jėzuitams, kviesdamas asmeniškai ir bendruomeniškai pasvarstyti, kaip Draugijoje laikomasi neturto įžado. Žurnale galėsite perskaityti šia proga duotą interviu jėzuitų generalinei kurijai.

„Kas man teikia prasmės kas rytą keltis iš lovos?“ klausia t. Vidmantas Šimkūnas, dalindamasis įvairiais prisiminimais iš pašaukimo kelionės. Jaunieji jėzuitai Mantas Mileris, Donatas Kuzmickas, ir Marius Jocys vardija įvairias praturtinančias jaunimo sielovados patirtis. T. Mindaugas Malinauskas primena šventųjų svarbą kiekvieno krikščionio gyvenime.

T. Michaelis Bordtas, svarstydamas, kaip geriau perteikti jėzuitų dvasingumą, dalijasi savo asmenine dvasinių pratybų ir meditacijos svarba.

„Su Dievu virtuvėje…“ – taip pavadintas diak. Ivaro Juhņevičiaus straipsnis apie tarnystę Jėzuitų tarnyboje pabėgėliams Romoje. „Kasdien virtuvėje praleisdavau daugiau kaip šešias valandas ir dažnai pagaudavau save mąstant: ,Negi iš tiesų reikia būti jėzuitu, kad kasdien darytum tą patį – gamintum pabėgėliams pietus?’“ – atsakymą rasite Ivaro pasidalijime.

Apie tai, kaip per misiją keitėsi asmeninis santykis su Jėzumi, pasakoja t. Hansruedi Kleiberis, Liucernos jėzuitų bažnyčios rektorius. Apie ignaciškąją tradiciją ir pedagogiką kalba t. Vytautas Sadauskas, spalio mėnesį dalyvavęs ignaciškajai pedagogikai skirtame seminare Barselonoje. Dr. Liudas Jovaiša pristato istoriškai susiklosčiusią Lietuvos jėzuitų tautybių ir kalbų samplaiką.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Pavasarį susikūrus Centrinės Europos jėzuitų provincijai, atsinaujino ir žurnalas. Tikimės, kad ištikimi skaitytojai, dvidešimtmetį keliavę drauge su „Laiškais bičiuliams“, tęs kelionę su „Jėzuitais“, o prie keliaujančiųjų prisijungs naujų jėzuitų misijos bendrakeleivių.

Internetinė žurnalo „Jėzuitai“ versija bei popierinės versijos prenumerata.

Leidėjų informacija