Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Garso įrašo trukmė:

16 min.

PLK vadovas Lietuvoje: tikiu lyderyste, kai žmogus atlieka savo pareigą

Dovaldas Kušlikis
Dovaldas Kušlikis. Asmeninio archyvo nuotrauka

Visuotinis karantinas keičia ir jau ne vienus metus vykstančių renginių formatą. Vienas tokių – Pasaulinė lyderystės konferencija. Praėjusiais metais savo veiklos dešimtmetį Lietuvoje minėjęs renginys šiemet keliasi į virtualią erdvę. Visgi konferencija dėl to netaps prastesnė, priešingai, pasaulį užklupus koronavirusui, rengėjai džiaugiasi itin kokybišku turiniu, kuriuo su žiūrovais jau galės pasidalinti šį savaitgalį vyksiančios vienuoliktosios konferencijos metu.

Lyderyste susidomėjęs dar mokyklos metais, šiemet Dovaldas Kušlikis tapo Pasaulinės lyderystės konferencijos atstovu Lietuvoje. Šias pareigas jis perėmė iš renginio inciatoriaus šalyje, vieno iš Nesavanaudiškos lyderystės instituto steigėjų, pastoriaus Sauliaus Karoso. Prisimindamas savo pažintį su lyderystės samprata, Dovaldas sako, kad jo gyvenime dažnai būdavo situacijų, kai tekdavo prisiimti atsakomybę, o jis jos nevengdavo. Pašnekovas teigia, kad visada būdavo iniciatyvus, o metams bėgant atėjo supratimas, kad, be gaunamo atlygio bei pareigų, reikia prisiimti ir atsakomybę, tad taip Dovaldas pradėjo domėtis literatūra, dalyvauti mokymuose, kurių esmė – komandos sutelkimas bei motyvavimas. Kalbėdamas apie naujas pareigas, Pasaulinės lyderystės konferencijos atstovas Lietuvoje sako, kad tai milžiniška privilegija bei didžiulė atsakomybė.

„Man tai vienas iš tų metinių renginių, kuriuose žinojau, kad turiu dalyvauti“, – teigia D. Kušlikis. Vienas iš šių metų konferencijos rengėjų Lietuvoje sako, kad Pasaulinėje lyderystės konferencijoje dar kaip dalyvis lankosi nuo 2012-ųjų. Kaip ir dauguma šios konferencijos gerbėjų, Dovaldas išskiria įkvepiantį renginio turinį.

Konferencijos sėkmė Lietuvoje

Žvelgdamas į pirmąjį Pasaulinės lyderystės konferencijos dešimtmetį, pašnekovas pažymi, jog tai, ką pavyko nuveikti, yra didelis fenomenas. „Manau, kad tai yra Dievo stebuklas ir palaiminimas“, – sako D. Kušlikis. Pasaulinės lyderystės konferencijos atstovas Lietuvoje teigia, kad pragmatiškai mąstant videoturinys, kuris yra žiūrimas salėje, gali nepasirodyti kaip itin patrauklus. Visgi konferencija kasmet sulaukia vis daugiau žiūrovų. Renginys pirmaisiais metais skaičiuodavo kelis šimtus dalyvių, o jubiliejinę konferenciją, pernai vykusią Vilniuje, stebėjo per pustrečio tūkstančio žmonių. D. Kušlikis pastebi, kad kokybiškai pateiktas turinys žmonėms yra įdomus, net jei pateiktas tokia forma. „Pirmos dešimt minučių dalyvaujant pirmą kartą gali būti keistos“, – teigia, ne vienus metus doros lyderystės idėją skleidžiantis pašnekovas. Dovaldas sako, kad vėliau nesijaučia didelio skirtumo, nes susirinkusieji pradeda jausti vertę iš to, ką gauna. Šiandien konferencija vyksta 135-iose pasaulio valstybėse, todėl nenuostabu, kad šis renginys ir Lietuvoje prisidėjo prie ne vienos bendruomenės suformavimo.

PLK vadovas Lietuvoje, prisimindamas, kokios pastangos buvo dedamos į rinkodarą bei kitus dalykus, įžvelgia Dievo palaimą šiame renginyje. Apibūdindamas Lietuvos žiūrovą, kuris dalyvauja šioje konferencijoje, pašnekovas pastebi, kad tai vertybiškas ir labai smalsus žmogus, kuris nori tapti geresnis, pažangesnis savo organizacijoje ar darbe. D. Kušlikis, bendraudamas su dalyviais, pastebi, kad šie žmonės tiki, jog dauguma dalykų yra padaroma remiantis vertybėmis, o tai, pašnekovo teigimu, yra skiriamasis šio renginio žiūrovų bruožas.

Pasaulinė lyderystės konferencija. Organizatorių nuotrauka

Buvęs konferencijos vedėjas sako, kad dabar vis dažniau kalbama apie dorą arba tarnaujančią lyderystę. „Vadovas turi ne tik apie save ar organizaciją galvoti, bet ir nepamiršti, kad ji sudaryta iš žmonių“, – pasak D. Kušlikio, žmonių tarpusavio santykiai, bendravimas yra lygiai taip pat svarbu organizacijai, kaip ir pelnas ar rezultatai. PLK atstovas Lietuvoje sako, kad šiais metais išklausė ne vieną liudijimą, kaip ne vienus metus konferencijoje dalyvaujantys žmonės dalinasi apie šio renginio naudą. Pašnekovas pasakoja girdėjęs istorijų, kaip žmonės rašydami bei laimėdami projektus jaunuoliams iš sudėtingų šeimų sudaro sąlygas pokyčiams. „Jie pamato kitokį gyvenimą, man tai yra doros lyderystės pavyzdžiai“, – sako vienas iš Pasaulinės lyderystės konferencijos rengėjų Lietuvoje. Dovaldas pasidžiaugė, kad šiemet prasidėjęs Tylios lyderystės projektas leidžia išgirsti tas istorijas, kurių paprastai negirdime. „Būtent aš labiausiai ir tikiu tylia lyderyste, kai žmogus atlieka pareigą, kurią jis jaučia, o tų pastangų dėka įvyksta nuostabių dalykų“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Dovaldas sutinka, kad pasaulį krečianti visuotinė pandemija pakeitė lyderystės suvokimą. „Man labai patinka pastoriaus Sauliaus Karoso mintis, kad sudėtingi laikai atskleidžia žmogaus ir geriausias, ir blogiausias savybes“, – sako PLK atstovas Lietuvoje. Jo teigimu, pandemija parodė, kad žmonėms, kurių ketinimai savanaudiški, šis laikas tikrai sudėtingas, tačiau tuo pat metu galime pamatyti ir daugybę puikių pavyzdžių, kai žmonės, užuot skundęsi, imasi iniciatyvos padėti kaimynui, draugui, bičiuliui. Kritiniu metu vadovai pastebi, kurie darbuotojai yra lojalūs, vertybiški, iniciatyvūs. Mano manymu, šis laikas puiki galimybė sukurti visai kitokį tarpusavio santykį bendruomenėje, nes nebelieka nieko kito, ir tai tampa pagrindine valiuta vienas kitam.

Pasaulinės lyderystės konferencijos organizatorių nuotrauka

Virtuali erdvė atveria kelią naujoms galimybėms

Šiemet dėl objektyvių priežasčių konferencija bus tik nuotolinė, tačiau jos tikslai ir toliau išlieka tokie patys – išlikti kokybišku, įtraukiančiu, padrąsinančiu renginiu. D. Kušlikis tiki, kad šie pokyčiai gali tapti nauju puslapiu ateinančiam konferencijos dešimtmečiui Lietuvoje. Jo teigimu, tai puiki proga pasiekti tuos, kurių iki šiol nepasiekė šis turinys. „Arenos riboja, ne visi fiziškai gali atvažiuoti, o virtuali erdvė atveria labai dideles galimybes“, – džiaugiasi pašnekovas, vildamasis, kad PLK ir toliau su pasididžiavimu bus galima vadinti krikščionišku renginiu, į kurį galima pakviesti tiek tikintįjį, tiek ne. D. Kušlikis taip pat atskleidė, kad šiais metais konferencijos rengėjai pradėjo bendrauti su Pasaulio lietuvių bendruomene, tad jau šį savaitgalį vyksiančiame renginyje galima tikėtis, kad ir užsienyje gyvenantys tėvynainiai prisijungs šeimose ar mažose bendruomenėse. Kalbėdamas apie šių metų PLK turinį, pašnekovas sako, kad prasmingos lyderystės pavyzdžių yra labai daug. Šių metų konferencijos programoje pastebimas itin didelis dvasininkų skaičius: pranešimus skaitys keturi pastoriai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, tarp Lietuvos pranešėjų kunigas Arnoldas Valkauskas. D. Kušlikio nuomone, šie metai bažnyčioms bei krikščioniškoms organizacijoms buvo kupini iššūkių, tad jiems bus puiki galimybė mokytis lyderystės iš kolegų, tikėjimo brolių ir seserų.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Antrasis PLK dešimtmetis Lietuvoje

Kalbėdamas apie antrą Pasaulinės lyderystės konferencijos dešimtmetį Lietuvoje, jos vadovas kelia tikslą netapti vienu ar dviem metiniais renginiais. D. Kušlikis mano, kad PLK gali padaryti daugiau, todėl bus siekiama telkti dėmesį į konkretesnius klausimus, puikus to pavyzdys – prieš kelerius metus pradėtas renginys jaunimui. „Tai buvo labai tikslingas žvilgsnis į jauną auditoriją“, – prisimena Dovaldas, užsimindamas, kad kitąmet viliamasi kalbėti apie šeimas. PLK vadovas Lietuvoje sako, kad keliamas tikslas kalbėti apie santuokas, padrąsinti šeimas, kurios kartu jau dešimtį ar daugiau metų, taip pat kalbėti apie principus, kaip jas išlaikyti tvirtesnes. Pašnekovo teigimu, tikroji lyderystė prasideda šeimose, tad yra planų rengti ir šeimų konferenciją, išlaikant visus Pasaulinės lyderystės konferencijos kokybės parametrus. D. Kušlikis mano, kad doros, tylios lyderystės samprata taps vis aktualesnė organizacijoms, o tai geriausiai iliustruoja ši pandemija.

Konferencijos rengėjai pastebi, kad lyderystė, grįsta krikščioniškomis vertybėmis, ne visoms organizacijoms yra priimtina, tačiau atsiranda vis daugiau bendruomenių, kurios domisi, stebi, o mes savo ruožtu viliamės, kad kiekvienas lyderis gali dorą turinį pritaikyti savo aplinkoje. Kalbėdamas apie ateitį, Dovaldas užsimena apie didesnę PLK iniciatyvą rengti dažnesnius susitikimus bei mano, kad ateinantis dešimtmetis Lietuvoje gali būti gerokai aktyvesnis, negu buvo pirmasis.

Vienuoliktoji Pasaulinė lyderystės konferencija vyks lapkričio 20–21 dienomis profesionalioje „BigMarker” platformoje.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite