Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Poilsis dviem – vienas geriausių būdų išvengti santykių krizės

Santykiai
Pexels.com nuotrauka

Normalu, kad porų santykiuose ateina tam tikri kriziniai etapai – tai įprasta gyvenimo dalis. Santykiai tampa monotoniški, paskendę kasdieniuose reikaluose, rutinoje ir nesibaigiančioje buityje.

Tokiais etapais visos dienos atrodo panašios ir tiesiog neįdomios. Nėra nieko blogo pripažinti vienas kitam, kad santykių ugnis priblėso. Turėtų būti priešingai – atviras pokalbis yra ta išeitis, kuri padės ir vėl ją įžiebti. Aplinkos pakeitimas, specialistų teigimu, yra efektyviausias būdas norint sutvirtinti tarpusavio ryšį, taigi skirkite dėmesio vienas kitam poilsiaudami ar tiesiog dviese leisdami laiką gamtoje.

Išlaikykite psichologinį intymumą poilsiaudami kartu

Turiningai leidžiamas laikas kartu yra lyg atgaiva nuo pilkos kasdienybės, bet juk visi puikiai žinome, kaip kartais sunku ištrūkti iš jos gniaužtų. Psichoterapeuto Dainiaus Jakučionio teigimu, nereikėtų į santykius žiūrėti kaip į darbą: „Turime ne prisiminti, kad reikia dirbti, o rasti laiko dėmesiui – ieškoti vietos kalendoriuje, kur įterpti vietą pasimatymui su artimu žmogumi.“

Puoselėti tarpusavio ryšį ir skirti vienas kitam dėmesio reikia ne tik tada, kai santykiai kliba – tai turėtų tapti neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis.

Santykiai
Beta.lt iliustracija

Susikurkite akimirkas pokalbiams

Poilsis tik dviese yra puiki galimybė atitrūkti nuo įprasto gyvenimo tempo ir „restartuotis“ tiek asmeniškai, tiek poros santykiams. Ne veltui poros renkasi tradicinį poilsio paketą – romantišką poilsį dviem viešbutyje kokiame nors populiariame Lietuvos kurorte. Juk viešbutyje nereikia rūpintis niekuo (!) – tereikia tik mėgautis dviese leidžiamu laiku. Tokio poilsio metu visas dėmesys skiriamas tik vienas kitam, ir nelieka nieko kito, kaip tik kalbėtis. Pokalbis yra absoliučiai visų problemų sprendimo būdas! Be to, poilsiaudami dviese surasite laiko kartu pasvajoti, atverti savo mintis už kasdienybės ribų (POra – POilsis – POkalbis).

Į pagalbą pasitelkite romantiką

Sustiprinkite emocinį ryšį romantiško poilsio metu. Galite sakyti „romantika ne mums“ arba „mes jau daug metų kartu, mudviejų santykiuose romantikos nebėra“, bet pabandykite! Išeikite iš komforto zonos ir nustebinkite partnerį išskirtiniu dėmesiu. Rezultatai nustebins taip, kad norėsite pakartoti dar ir dar.

Romantika yra labai įvairiapusiška ir neapsiriboja rožėmis, šampano taure ar pasitinkant saulėlydį kartu. Nors šie pavyzdžiai gali skambėti kaip „kičas“, bet jų tikrai nereikia išsižadėti kaip netinkamų – kuo daugiau įvairovės ir žaidimo santykiuose, tuo daugiau linksmų akimirkų, o jos labai prisideda prie tarpusavio ryšio stiprinimo ir auginimo.

Santykiai
Beta.lt iliustracija

Romantiškas poilsis dviem – idėjos ir patarimai

Visai nesvarbu, koks metų laikas – žiema, ruduo, vasara ar pavasaris – romantiško poilsio dviese būdų apstu: savaitgalio poilsis viešbutyje; poilsis prie ežero ar jūros; išvyka į gamtą / iškyla gamtoje; SPA ritualai; jodinėjimas; maisto gaminimas kartu, degustacijos ir t. t.

Lietuvoje labiausiai vilioja poilsis gamtoje, juk čia gausu nuostabių kampelių, tad nelikite namuose ir ilsėkitės prie ežero ar jūros, miškuose, pušynuose, parkuose, o gal net pelkėse?! Ant kalvų, kopų ir piliakalnių… Ar girdėjote apie japonų ritualą Šinrin-joku (liet. „panirimas į mišką“)? Tai iš Japonijos atkeliavusi ligų prevencijos ir reabilitacinės terapijos praktika. Per pastaruosius dešimtmečius japonų gydytojai sukaupė gausybę tyrimų rezultatų, patvirtinančių, kad miško aplinka teigiamai veikia žmonių fizinę ir psichologinę būseną. Tad nieko nelaukite ir dviese keliaukite į miško terapiją, o jei kartais neturite galimybės vykti už miesto ribų, miesto pažintiniai takai taip pat bus puikus pasirinkimas.

Aktyvus / pasyvus poilsis

Prie aktyvaus poilsio priskiriamos įvairiausios pramogos, tokios kaip sportas, įdomių vietų lankymas, žygiai, pažintinės kelionės. Taigi, poilsiauti dviese galite netgi važinėdami dviračiais. Mokslininkų įrodyta, kad važiavimas dviračiu skatina laimės hormonų (serotonino, oksitocino, dopamino ir endorfino) gamybą.

Lygiai taip pat romantiškai pailsėti dviese galite ir ant vandens, pavyzdžiui, besiirstydami valtimi Galvės ežere, pasitikdami saulėlydį jachtoje arba stovėdami ant irklenčių. Taip leidžiant laiką kūnas sutvirtės, galva pailsės, o judviejų ryšys sustiprės.

Santykiai
Beta.lt iliustracija

Palepinkite vienas kitą masažu ir SPA malonumais

Jei norite ramaus ir tikrai efektyvaus poilsio dviem, rinkitės SPA procedūras. Masažo ritualų nauda kūnui yra gerai žinoma, o kai juose dalyvaujama dviese, poveikis būna dvigubas! Ne veltui masažo salonai siūlo masažų ritualus dviem – jų veiksmingumas patikrintas porų. Tokioje terapijoje abudu dalinsitės tyra kūno ir minčių laime. Išsisaugokite šias idėjas arba susikurkite naujas. Poilsiaukite dviese reguliariai, o ne tada, kai esate perdegę nuo kasdienybės darbų. Žinoma, poros poilsį kartu renkasi ne tik ištikus santykių krizėms, kartu leisti laiką yra tiesiog smagu!

Pirma – poilsis, o tada – visa kita!

Poilsį mes visi suprantame skirtingai, bet faktas, kad šiuolaikiniame pasaulyje dėl laiko stokos jis dažnai pamirštamas. Labai svarbu išmokti ilsėtis kasdien derinant kasdienius darbus kartu su poilsio režimu. Kokybiško poilsio metu jūs atsipalaiduojate ir esate laisvas nuo trikdančios aplinkos, ekranų ar „nepatogių“ žmonių. Deramai pailsėjus atsiranda erdvės naujoms mintims, idėjoms ir jėgoms. Belieka palinkėti gero poilsio!

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite