Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 11

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežiaus audiencija mokslininkams: padėkite įveikti dabartines krizes

Pexels.com nuotrauka

Gegužės 10 dieną Pranciškus audiencijoje priėmė mokslininkų grupę – Popiežiškosios mokslų akademijos surengto seminaro „Maistas ir humanitarinės krizės: mokslas ir prevencijos bei padarinių švelninimo politika“ dalyvius.

Pasak popiežiaus, temos reikšmingumas yra akivaizdus, nes kalbama apie tai, kaip palengvinti daugybės brolių ir seserų, neturinčių pakankamai gero maisto, kančias. Seminaro rengėjai pažymėjo, kad dėl maisto gamybos ir tiekimo grandinių sutrikdymo, lemto karų bei konfliktų, gamtinių veiksnių, ligų, ekonominių svyravimų bei korupcijos, kenčia daugiau kaip trys milijardai žmonių.

Pasak popiežiaus, ir dėl karo Ukrainoje matome, kaip karas trikdo maisto gamybą, blokuoja žemės ūkį ir ištisų populiacijų galimybes apsirūpinti maistu. Lygiagrečiai jaučiamos ir ilgalaikės pandemijos pasekmės. Stebime ir broliško solidarumo nuosmukį, kuris priklauso ir nuo kai kurių dabartinių ekonominių modelių diegiamų egoistinių nuostatų.

Jei norime išspręsti dabartines problemas, svarbu suprasti, kokiu būdu viskas yra tarpusavyje susiję, pripažinti praeities klaidas ir iš jų mokytis, kad krizę paverstume galimybe.

„Todėl tikiuosi, kad jūsų seminaras padės visiems geriau įveikti dabartines krizes, ne tik sutelkdamas dėmesį į techninius sprendimus, bet visų pirma primindamas, kaip svarbu išsiugdyti visuotinio solidarumo nuostatą, grindžiamą brolybe, meile ir tarpusavio supratimu. Bažnyčia nuoširdžiai remia bei drąsina jūsų ir visų tų, kurie stengiasi ne tik pamaitinti kitus ar reaguoti į krizes, bet ir skatinti visapusišką žmogaus vystymąsi, teisingumą tarp tautų ir tarptautinį solidarumą, taip stiprinant bendrą visuomenės gėrį, pastangas“, – kalbėjo Pranciškus.

Popiežiškosios mokslų akademijos seminaro dalyviams popiežius dar kartą pabrėžė, kad krizė, skirtingai nei konfliktas, kuris visus uždaro ir todėl iš jo taip sunku konstruktyviai išeiti, gali tapti galimybe, jei tik bus gerbiamos kai kurios sąlygos.

Viena, krizę turime spręsti kartu – kaip grupė ir kaip bendruomenė. Globali krizė neišsprendžiama po vieną. Antra, reikia iš krizės stengtis išeiti geresniems, o ne blogesniems.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite