Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 10 06

Vatican News

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

2 min.

Popiežiaus maldos intencija spaliui: už visiems atvirą Bažnyčią

„Melskimės, kad Bažnyčia, visada ištikima Evangelijai ir drąsiai ją skelbianti, būtų vis labiau sinodiška, kad tai būtų solidari, broliška ir kitus priimanti bendruomenė“, – spalio mėnesį kviečia popiežius Pranciškus.

„Ką reiškia sinodas? Tai reiškia eiti kartu. Sinodas – tai graikų kalbos žodis, reiškiantis ėjimą kartu, ėjimą ta pačia kryptimi. Dievas nori, kad trečiojo tūkstantmečio Bažnyčia suprastų, jog ji – tai bendruomenė žmonių, kurie keliauja tuo pačiu keliu, kurie keliauja kartu. Sinodinė Bažnyčia – tai Bažnyčia, kuri klausosi, kuri žino, kad įsiklausyti yra kur kas daugiau, negu vien girdėti. Reikia įsiklausyti į vieni kitų įvairovę ir atverti duris tiems, kurie yra už Bažnyčios ribų.

Sinodas nėra tik apsikeitimas nuomonėmis ar parlamento posėdis. Sinodas nėra apklausa, bet klausymasis pagrindinio veikėjo – Šventosios Dvasios. Labai svarbi ir malda. Sinodas neįmanomas be maldos. Pasinaudokime šia galimybe ir būkime artumo Bažnyčia, nes artumas – tai Dievo stilius. Dėkokime visiems žmonėms, kurie dėmesingai vieni į kitus įsiklausydami eina sinodiniu keliu“, – sako Šventasis Tėvas.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu