Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 03 20

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius: agresija prieš Ukrainą yra nežmoniška ir šventvagiška

Karas Ukrainoje. Kyjivas. Miguelio A. Lopeso / EPA-EFE nuotrauka

„Deja, nesiliauja smurtinė agresija prieš Ukrainą, kiekvieną dieną vykdomi beprasmės žudynės ir žiaurumai“, – sakė popiežius, kartodamas, kad niekaip negalima pateisinti šio karo. Pranciškus taip pat dar kartą kreipėsi į tarptautinės bendruomenės vadovus ir prašė rimtai stengtis, kad šis pasibjaurėtinas karas būtų nutrauktas.

„Ir šią savaitę raketos ir bombos krito ant civilių gyventojų, pagyvenusių žmonių, vaikų ir nėščių motinų“, – kalbėjo popiežius. „Aplankiau sužeistus vaikus, gydomus čia, Romoje. Vienas iš jų neteko rankos, kitam sužeista galva… Nekalti vaikai. Galvoju apie milijonus Ukrainos pabėgėlių, kurie turi bėgti, palikdami viską. Man labai gaila tų, kurie net neturi galimybės pabėgti. Kiek daug senelių, ligonių ir vargstančiųjų, atskirtų nuo savo šeimų, kiek daug vaikų ir pažeidžiamų žmonių pasiliko ten, kur krenta bombos, jie nesulaukia pagalbos, jiems nėra saugu net priešlėktuvinėse slėptuvėse! Visa tai nežmoniška. Iš tiesų tai netgi šventvagiška, nes prieštarauja žmogaus gyvybės šventumui. Ypač negalinčių apsiginti žmonių gyvybė turi būti gerbiama ir saugoma, o ne naikinama. Tai turi būti svarbiau už bet kokias strategijas. Įsidėmėkime: tai nežmoniškas ir šventvagiškas žiaurumas“, – sakė Pranciškus ir paparašė sekmadienio vidudienio maldos susitikimo dalyvių tyliai pasimelsti už visus, kurie kenčia.

Po tylios maldos valandėlės Pranciškus sakė, kad jį guodžia žinojimas, kad bombarduojamoje šalyje likusiems žmonėms netrūksta ganytojų, kurie šiomis tragiškomis dienomis gyvena meilės ir brolybės Evangelija. Pastarosiomis dienomis su kai kuriais iš jų popiežius kalbėjosi telefonu, žino apie jų artumą Dievo tautai. „Ačiū jums, brangūs broliai ir seserys, už liudijimą ir konkrečią paramą, kurią drąsiai teikiate daugybei į neviltį patekusių žmonių“, – sakė Pranciškus ir taip pat paminėjo Kyjive pasilikusį apaštališkąjį nuncijų. „Galvoju ir apie neseniai paskirtą apaštališkąjį nuncijų arkivyskupą Visvaldą Kulboką, kuris prasidėjus karui pasiliko Kyjive kartu su savo bendradarbiais ir savo buvimu kasdien mane priartina prie iškankintos ukrainiečių tautos. Būkime artimi šiai kenčiančiai tautai, apkabinkime ją su meile, konkrečiu įsipareigojimu ir malda.“

Popiežius taip pat prašė nesusitaikyti su dabartine padėtimi, neapsiprasti su karu ir smurtu, neatbukti, neleisti, kad nuslūgtų dabartinė dosnumo banga, nes pagalbos nuo karo kenčiantiems žmonėms reikėsi ir ateinančiomis savaitėmis bei mėnesiais. „Iš pradžių visi stengiamės kuo geriau priimti kenčiančius žmones, bet paskui įprotis šiek tiek atvėsina širdį ir mes pamirštame pagelbėti. Atsiminkime tas moteris, tuos vaikus, kurie, atskirti nuo tėvų, ilgainiui gali tapti visuomenės maitvanagių aukomis. Turime juos pasaugoti“, – sakė Pranciškus.

Popiežius taip pat  pakartojo kvietimą, skirtą visiems tikintiesiems, penktadienį, kovo 25 d., melstis už taiką ir paaukoti visą žmoniją, o ypač Rusiją ir Ukrainą, Nekalčiausiajai Marijos Širdžiai, kad ji, Taikos Karalienė, išmelstų pasauliui taiką.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite