Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 22

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius: branduoliniai ginklai neužtikrina tvaraus saugumo

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida prie atominės bombos aukoms skirto memorialo Hirošimoje, kur vyko Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimas, 2023 m. gegužės 21 d. EPA-EFE nuotrauka

„Vis akivaizdžiau, kad XXI amžiaus daugiapoliame pasaulyje taikos siekis yra glaudžiai susijęs su saugumo poreikiu ir veiksmingiausių jo užtikrinimo priemonių svarstymu“, – parašė popiežius Pranciškus Hirošimos, kurioje iki sekmadienio vyko G7 susitikimas ir kur viena iš pagrindinių temų yra karas Ukrainoje, vyskupui Aleksijui Mitsuru Shirahama.

„Tuo metu, kai G7 aukščiausiojo lygio susitikime Hirošimoje aptariami skubūs klausimai, su kuriais šiuo metu susiduria pasaulio bendruomenė, noriu patikinti dėl savo dvasinio artumo ir maldos, kad šis viršūnių susitikimas būtų vaisingas“, – pridūrė popiežius.

Pasak jo, susitikimo vietos parinkimas Hirošimoje tuo metu, kai girdimi grasinimai griebtis branduolinio ginklo, yra itin iškalbingas. Paminėjęs savo 2019 metų apsilankymą Hirošimoje, giliai įsispaudusį į širdį, popiežius pakartojo, kad branduolinės energijos naudojimas karui yra nusikaltimas prieš žmonių orumą ir prieš kiekvieną ateities mūsų bendruose namuose perspektyvą.

Branduoliniai ginklai nėra atsakas, kurio reikia nacionaliniam ir tarptautiniam saugumui, jie maitina įtarumo ir baimės nuostatą, o jų užtikrinama taika galiausiai tėra taikos regimybė.

Popiežius laimina vieną Hirošimos atominės tragedijos liudininkių 2019 m.
Popiežius laimina vieną Hirošimos atominės tragedijos liudininkių 2019 m. EPA nuotrauka
Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida kalbasi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu per jų dvišalį susitikimą pasibaigus G7 viršūnių susitikimui Hirošimoje, Japonijoje, 2023 m. gegužės 21 d. EPA-EFE nuotrauka

Globalios pandemijos pasekmės, karai pasaulyje, įskaitant vykstantį Ukrainoje, kelia nerimą dėl ateities. Taikus ir saugus pasaulis turi apimti integralų saugumą: maistą ir vandenį visiems, sveikatos apsaugą, pagarbą aplinkai, energijos ir išteklių paskirstymą, daugiašališkumą ir bendradarbiavimą tarp vyriausybių ir nevyriausybinių organizacijų, pasitikėjimo ir dialogo nuostatas.

„Kartu su jumis meldžiu, kad G7 aukščiausiojo lygio susitikimas Hirošimoje pademonstruotų toliaregišką viziją, padėsiančią pamatus ilgalaikei taikai, stabiliam, ilgalaikiam ir tvariam saugumui“, – rašo popiežius Hirošimos vyskupui.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite