Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 26

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius dalyvaus Pasauliniame susitikime apie žmonių brolybę „#NotAlone“

Renginio plakatas

Popiežius Pranciškus birželio 10 d. dalyvaus Šv. Petro aikštėje Vatikano fondo „Fratelli tutti“ organizuojamame renginyje. Iniciatyvoje dalyvaus Nobelio taikos premijos laureatai ir jaunimas iš viso pasaulio.

Popiežius Pranciškus dalyvaus Pasauliniame žmonių brolybės susitikime, pavadintame „Ne vienas“ (#Not Alone), kuris vyks birželio 10 d. 16 val. Šv. Petro aikštėje ir tuo pačiu metu aštuoniose kitose pasaulio aikštėse. Renginį, kuriame dalyvaus 30 Nobelio premijos laureatų ir tūkstančiai jaunuolių iš viso pasaulio, organizuoja Vatikano fondas Fratelli tutti, bendradarbiaudamas su Šv. Petro bazilika, Tarnavimo integraliai žmogaus pažangai dikasterija ir Komunikacijos dikasterija.

Pasak rengėjų, ši iniciatyva, įkvėpta enciklikos Fratelli tutti, suburs žmones iš viso pasaulio, kad kartu stiprintų brolybės ir taikos kultūrą bei skatintų asmeninį įsipareigojimą renkantis ir įgyvendinant dialogą, atleidimą, įveikiant vienatvę ir atskirtį, paneigiančią žmogaus orumą. Tikimasi, kad į Šv. Petro aikštę susirinks šeimos, įvairios bažnytinės, pasauliečių bendruomenės, visi, kurie priversti gyventi visuomenės paraštėse – skurstantys, benamiai, migrantai, smurto ir prekybos žmonėmis aukos.

Renginio pabaigoje susirinkusieji bus kviečiami susikibti rankomis ir pratęsti glėbį, kurį išreiškia ir Šv. Petro aikštę juosiančios tarsi atsiveriančios kolonados.

Diena, sumanyta kaip brolybės kūrimo procesas ir patirtis, bus sudaryta iš dviejų etapų: ryte grupės rinksis pasidalinti bendrystės keliais, apie kuriuos bus diskutuojama po pietų. Prie iniciatyvos prisijungę Nobelio premijos laureatai susitiks su mokslo, kultūros, teisės ir tarptautinių organizacijų atstovais, kad kartu parengtų dokumentą, raginantį įsipareigoti žmogiškajai brolybei. Dokumentas bus įteiktas popiežiui Pranciškui Šv. Petro aikštėje, o kartu simboliškai visiems pasaulio žmonėms, kurie jaučiasi pašaukti priimti kvietimą kurti socialinę draugystę ir brolybės, teisingumo ir taikos paradigmą. Susitikimą tiesiogiai per televiziją transliuos Vatikano medijos.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite