2022 04 06
Vidutinis skaitymo laikas:
Popiežius: Jungtinės Tautos kare Ukrainoje bejėgės, vyrauja galingųjų logika

Šiandien, balandžio 6-ąją, bendrosios audiencijos metu, popiežius Pranciškus apžvelgė savo apaštališkąją kelionę į Maltą. Kalbėdamas apie tai, Šventasis Tėvas palietė ir Rusijos karo Ukrainoje temą.
Popiežius Maltą apibūdino kaip svarbią vietą dėl jos geografinės padėties Viduržemio regione centre, kur susitinka tautos bei kultūros, ir pridūrė:
„Šiandien dažnai kalbame apie „geopolitiką“, bet, deja, dominuoja galingiausių valstybių strategijos, kuriomis jos siekia įtvirtinti savo interesus plėsdamos ekonominės, ideologinės ir karinės įtakos zonas: tai matome šio karo metu. Šioje sistemoje Malta atstovauja „mažųjų“ – mažų, bet turtingos istorijos ir civilizacijos tautų – teisei ir stiprybei, kuri turėtų nešti kitą logiką: pagarbos ir laisvės logiką, džiaugimosi skirtingumais logiką, priešingą galingiausiųjų kolonizacijai.
Tai matome dabar. Ir ne tik iš vienos pusės, bet ir iš kitų… Po Antrojo pasaulinio karo buvo bandoma padėti pamatus naujai taikos istorijai, bet, deja, mes nesimokome, ar ne? Sena konkuruojančių didžiųjų valstybių istorija tęsiasi ir toliau. Ir dabartiniame kare Ukrainoje matome Jungtinių Tautų organizacijų bejėgiškumą.“

Pranciškus: Bučos aukų kraujas šaukiasi dangaus – gana karo!
Kalbėdamas po bendrosios audiencijos katechezės popiežius išvyniojo karo suteptą vėliavą, ją išskleidė taip, kad visi pamatytų, ir pasakė, kad ši vėliava yra iš miesto kankinio Bučos. Jis prašė neužmiršti Ukrainos tautos.
„Naujos žinios apie karą Ukrainoje, užuot teikusios palengvėjimą ir viltį, liudija apie naujus žiaurumus, tokius kaip Bučos žudynės: vis baisesni žiaurumai, vykdomi net prieš bejėgius gyventojus, moteris ir vaikus. Tai aukos, kurių nekaltas kraujas šaukiasi dangaus ir prašo: tegul šis karas baigiasi! Tenutyla ginklai! Nustokite sėti mirtį ir destrukciją! Kartu melskimės už tai“, – ragino popiežius.
Popiežius Pranciškus taip pat paminėjo audiencijoje dalyvavusius ukrainiečius vaikus – karo pabėgėlius: „Vakar iš Bučos man atvežė šią vėliavą. Ši vėliava yra iš karo, iš nukankinto Bučos miesto. Be to, čia yra keli ukrainiečiai vaikai, kurie mus lydi. Pasveikinkime juos ir melskimės kartu su jais.
Šie vaikai turėjo bėgti ir atvyko į svetimą šalį – tai vienas iš karo vaisių. Neužmirškime jų ir neužmirškime Ukrainos tautos. Sunku būti išrautam iš savo žemės dėl karo!“

Padėka lenkams
Minėdamas Ukrainą, Pranciškus padėkojo Lenkijos tikintiesiems – buvusiems Pauliaus VI salėje Vatikane ir tiems, su kuriais susisiekė per žiniasklaidą, – už svetingumo dvasią, parodytą Ukrainos pabėgėliams. Naujausiais duomenimis, Lenkijoje prieglobstį gavo beveik trys milijonai.
„Jūs parodėte nepaprastą ir pavyzdingą dosnumą mūsų broliams ir seserims ukrainiečiams, kuriems atvėrėte savo širdis ir namų duris, – sakė popiežius. – Ačiū, labai ačiū už tai, ką padarėte dėl ukrainiečių!“
Galiausiai jis palaimino Lenkiją: „Tegul Viešpats laimina jūsų tėvynę už šį solidarumą ir parodo jums Savąjį Veidą.“
„Vatican News“ lietuvių ir italų redakcijų informacija
Naujausi

Tyrimų ir pasaulėžiūros dermė: Lietuvių katalikų mokslo akademijai – 100

Moterys Lietuvos istorijoje: norėtųsi objektyvaus požiūrio ir atliktų namų darbų

Užrašai iš jūros. Apie vandenynų žvėris

Kas yra Biblija?

Kuo ypatingas Balio Sruogos laiškynas?

Čiunė Sugihara ir Janas Zwartendijkas. Dviejų diplomatų ir jų išgelbėtų žmonių istorijos

Mėginimas išsirinkti. Palangos Gintaro muziejus

Tinklalaidė „Žiedas ir priesaika“ (V). Auka Bažnyčiai

Mankštintis, mokytis, mylėti. Kelios mintys apie senatvę

Popiežius: jei atsistatydinčiau, pasilikčiau Romoje kaip vyskupas emeritas

Paprastos taisyklės padės išvengti pavojų vandenyje
