Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2022 04 06

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius: Jungtinės Tautos kare Ukrainoje bejėgės, vyrauja galingųjų logika

Popiežius Pranciškus rodo iš Bučos atvežtą Ukrainos vėliavą. „Vatican News“ nuotrauka

Šiandien, balandžio 6-ąją, bendrosios audiencijos metu, popiežius Pranciškus apžvelgė savo apaštališkąją kelionę į Maltą. Kalbėdamas apie tai, Šventasis Tėvas palietė ir Rusijos karo Ukrainoje temą.

Popiežius Maltą apibūdino kaip svarbią vietą dėl jos geografinės padėties Viduržemio regione centre, kur susitinka tautos bei kultūros, ir pridūrė:

„Šiandien dažnai kalbame apie „geopolitiką“, bet, deja, dominuoja galingiausių valstybių strategijos, kuriomis jos siekia įtvirtinti savo interesus plėsdamos ekonominės, ideologinės ir karinės įtakos zonas: tai matome šio karo metu. Šioje sistemoje Malta atstovauja „mažųjų“ – mažų, bet turtingos istorijos ir civilizacijos tautų – teisei ir stiprybei, kuri turėtų nešti kitą logiką: pagarbos ir laisvės logiką, džiaugimosi skirtingumais logiką, priešingą galingiausiųjų kolonizacijai.

Tai matome dabar. Ir ne tik iš vienos pusės, bet ir iš kitų… Po Antrojo pasaulinio karo buvo bandoma padėti pamatus naujai taikos istorijai, bet, deja, mes nesimokome, ar ne? Sena konkuruojančių didžiųjų valstybių istorija tęsiasi ir toliau. Ir dabartiniame kare Ukrainoje matome Jungtinių Tautų organizacijų bejėgiškumą.“

Rusijos okupantų sudarkyta Buča. „Vatican News“ nuotrauka

Pranciškus: Bučos aukų kraujas šaukiasi dangaus – gana karo!

Kalbėdamas po bendrosios audiencijos katechezės popiežius išvyniojo karo suteptą vėliavą, ją išskleidė taip, kad visi pamatytų, ir pasakė, kad ši vėliava yra iš miesto kankinio Bučos. Jis prašė neužmiršti Ukrainos tautos.

„Naujos žinios apie karą Ukrainoje, užuot teikusios palengvėjimą ir viltį, liudija apie naujus žiaurumus, tokius kaip Bučos žudynės: vis baisesni žiaurumai, vykdomi net prieš bejėgius gyventojus, moteris ir vaikus. Tai aukos, kurių nekaltas kraujas šaukiasi dangaus ir prašo: tegul šis karas baigiasi! Tenutyla ginklai! Nustokite sėti mirtį ir destrukciją! Kartu melskimės už tai“, – ragino popiežius.

Popiežius Pranciškus taip pat paminėjo audiencijoje dalyvavusius ukrainiečius vaikus – karo pabėgėlius: „Vakar iš Bučos man atvežė šią vėliavą. Ši vėliava yra iš karo, iš nukankinto Bučos miesto. Be to, čia yra keli ukrainiečiai vaikai, kurie mus lydi. Pasveikinkime juos ir melskimės kartu su jais.

Šie vaikai turėjo bėgti ir atvyko į svetimą šalį – tai vienas iš karo vaisių. Neužmirškime jų ir neužmirškime Ukrainos tautos. Sunku būti išrautam iš savo žemės dėl karo!“

Popiežius su ukrainiečiais vaikais –karo pabėgėliais. „Vatican News“ nuotrauka

Padėka lenkams

Minėdamas Ukrainą, Pranciškus padėkojo Lenkijos tikintiesiems – buvusiems Pauliaus VI salėje Vatikane ir tiems, su kuriais susisiekė per žiniasklaidą, – už svetingumo dvasią, parodytą Ukrainos pabėgėliams. Naujausiais duomenimis, Lenkijoje prieglobstį gavo beveik trys milijonai.

„Jūs parodėte nepaprastą ir pavyzdingą dosnumą mūsų broliams ir seserims ukrainiečiams, kuriems atvėrėte savo širdis ir namų duris, – sakė popiežius. – Ačiū, labai ačiū už tai, ką padarėte dėl ukrainiečių!“

Galiausiai jis palaimino Lenkiją: „Tegul Viešpats laimina jūsų tėvynę už šį solidarumą ir parodo jums Savąjį Veidą.“

„Vatican News“ lietuvių ir italų redakcijų informacija

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu