2022 02 09

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Popiežius: karas yra beprotybė!

Popiežius Pranciškus. „Vatican News“ nuotrauka

Trečiadienio audiencijos metu popiežius padėkojo visiems žmonėms ir bendruomenėms, kurie sausio 26 d. meldėsi už taiką Ukrainoje.

„Ir toliau melskime taikos Dievą, kad įtampa ir karo grėsmė būtų įveikta rimtu dialogu“, – sakė Pranciškus ir paragino siekti taikos taikant vadinamąjį Normandijos formatą. Šio formato derybos, kuriose dalyvauti buvo pakviesti Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos atstovai, buvo pasiūlytos jau 2014 m. „Nepamirškime: karas yra beprotybė!“ – sakė Pranciškus.

Diplomatinės pastangos

Įtampa tarp Rusijos ir Ukrainos tęsiasi jau metų metus.

Gruodžio pabaigoje Rusija pradėjo siųsti pajėgas ir karinę techniką šalia sienos su Ukraina, sukeldama susirūpinimą dėl galimos invazijos.

Siekiant sušvelninti situaciją, pastaruoju metu įsibėgėjo diplomatinės pastangos. Po derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pareiškė manantis, jog įmanoma imtis veiksmų krizei numalšinti, ir paragino visas šalis, kad jos išliktų ramios.

Pasak Macrono, tiek Putinas, tiek ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Macronui pasakė, kad yra įsipareigoję laikytis 2014 metų taikos sutarties principų ir pridūrė, jog toji sutartis, žinoma kaip Minsko susitarimas, yra būdas išspręsti besitęsiančius nesutarimus.

Vėliau Berlyne susitikęs su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu, Macronas kartu su juo sakė: „Mūsų bendras tikslas yra užkirsti kelią karui Europoje.“

Macronas ir Scholzas Berlyne taip pat susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Prancūzijos prezidentūra pareiškė, kad po derybų trys lyderiai išreiškė bendrą paramą Ukrainos suverenitetui.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Rimtos sankcijos

Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga pagrasino Rusijai sankcijomis, jei ji puls Ukrainą. Tačiau Maskva naujas sankcijas iš esmės atmetė kaip tuščią bauginimą.

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį perspėjo, kad, Rusijai įsiveržus į Ukrainą, „nebebus Nord Stream 2“, turėdamas omenyje naujai nutiestą, dar nepradėjusį veikti dujotiekį į Vokietiją.

„Vatican News“ lietuviškos ir anglų redakcijų informacija