2021 12 02

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius Kipre ir Graikijoje – grįžimas prie ištakų

Kard. Pietro Parolinas. EPA nuotrauka

Popiežius Kipre ir Graikijoje paragins Europą atrasti savo šaknis ir vienybę, nepaisant visų skirtingumų, kurie gali koegzistuoti. Turime vieningai rūpintis pasaulio stokojančiaisiais, pasakė „Vatican News“ kardinolas P. Parolinas, Vatikano Valstybės sekretorius, popiežiaus kelionės išvakarėse.

Pranciškus vyksta kaip piligrimas susitikti su šiuose kraštuose gyvenančiais žmonėmis. Susitikimo dvasia, popiežiaus noras susitikti su kitu, bus pagrindinis kelionės bruožas taip, kaip visose kitose kelionėse ir popiežiaus veikloje nuo pontifikato pradžios. Pranciškus pasakė prieš šią kelionę, kad nekantrauja atvykti ir susitikti, o šioje kelionėje jis jausis ir kaip piligrimas, keliaujantis prie tikėjimo ištakų, pasakė P. Parolinas.

Paklaustas apie Kipro padalijimą, Vatikano Valstybės sekretorius patikino, jog padėtis yra labai jautri ir kelianti rūpestį, prisiminė balandžio mėnesį Šveicarijoje vykusius JT remiamus pokalbius tarp Kipro respublikos prezidento ir Šiaurės Kipro valdžios atstovų, kuriuose dalyvavo Graikijos, Turkijos ir Didžiosios Britanijos delegacijos. Deja, pokalbiai nieko neišsprendė. Popiežius Kipre pakartos Šventojo Sosto nusistatymą, viltį ir raginimą, kad Kipro problema butų sprendžiama nuoširdžiu ir lojaliu dialogu, siekiant visos salos gerovės. Popiežius patvirtins Šventojo Sosto nusistatymą būdamas saloje ir reikia viltis, kad jo poveikis bus veiksmingesnis, nei iš tolo skelbiamas nusistatymas, patikino P. Parolinas.

Paklaustas apie kelionę į Graikiją, kardinolas samprotavo apie visų bendrą atsakomybę. Europa negali nematyti Viduržemio jūros regiono. Jis atitolina ir suartina, tačiau visos joje gyvenančios tautos privalo erdvę, kuri dalija, paversti susitikimo erdve. Tačiau vyksta priešingai: geopolitiniu lygmeniu daug įtampos, prisideda ir migracijos reiškinys. Popiežius pandemijos laikotarpiu priminė, kad „visi esame vienoje valtyje“, pridūrė, kad „turim naviguoti kartu“. Visų esamų pasaulinių problemų akivaizdoje – nuo pandemijos iki kūrinijos apsaugos, nuo karų iki skurdo ir bado – turime naviguoti kartu, kartu ieškoti bendrų ir daugiašalių sprendimų. Tai vienintelis kelias pirmyn.

Pasak P. Parolino, popiežius ypač nori kreiptis į Europą, paraginti, kad atrastų savo šaknis ir vienybę, nepaisant skirtingumų, kurie gali koegzistuoti. Kartu jis nori kreiptis į visą pasaulį, nes būtent migracijos reiškinys kvestionuoja mūsų žmogiškumą, verčia permąstyti, kaip priartėti prie šios tikrovės ir priartėti prie žmonių. Popiežius po penkerių metų grįžta į Lesbo salą, todėl jo kelionė bus sugrįžimas prie ištakų, prie mūsų tikrojo žmogiškumo ištakų.

„Linkiu popiežiaus žodžiais, kad jo kelionė būtų grįžimas prie Evangelijos, brolybės ir mūsų žmoniškumo ištakų“, – sakė P. Parolinas prisiminęs planuojamus popiežiaus susitikimus su broliais ir seserimis ortodoksais, su Ortodoksų Bažnyčia Kipre, Bažnyčia Graikijoje, Kipro primu ir Atėnų arkivyskupu, taip pat su katalikais. Jų nedaug, tačiau jie labai aktyvūs, patikino P. Parolinas.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien