Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 02 02

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Popiežius Kongo DR: susitaikymas kuria ateitį

Popiežius Pranciškus susitikime su labdaros organizacijų atstovais Apaštališkojoje nunciatūroje Kinšasoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, 2022 m. vasario 1 d. EPA-EFE / VATICAN MEDIA nuotrauka

Vasario 1-osios, trečiadienio, popietę apaštališkojoje nunciatūroje Kinšasoje įvyko popiežiaus susitikimas su Kongo gyventojais iš krašto rytų – nestabilaus regiono, jau daug metų kenčiančio dėl nuolat atsinaujinančių ginkluotų veiksmų ir nesibaigiančio smurto. Prieš kelionę Pranciškus sakė, kad troško apsilankyti Gomoje, tačiau dėl minėtų priežasčių to negalėjo padaryti.

Popiežius užtikrino, kad jis yra artimas ir supranta apie patirtą smurtą papasakojusius žmones iš įvairių Rytų Kongo vietovių – Butembo, Benio, Gomos, Masisio, Rutshuro, Bunios, Bukavo ir Uviros. Susitikimo pabaigoje jie popiežiaus akivaizdoje įsipareigojo, nepaisant patirto smurto, atleisti, o popiežius visus palaimino.

„Šiandien visa širdimi esu rytuose, nes jūsų didžiulis kraštas negalės džiaugtis taika tol, kol ji neįsivyraus rytinėje dalyje. Esu su jumis. Jūsų ašaros yra mano ašaros, jūsų kančia – mano kančia. Esu su jumis visais, visiems noriu perduoti Dievo švelnų apkabinimą – dėl padegtų namų ir kitų karo veiksmų gedinčioms ar namų netekusioms šeimoms, seksualinio smurto aukoms, kiekvienam sužeistam vaikui ir suaugusiam. Bažnyčia jus palaiko ir visuomet palaikys. Dievas jus myli ir jūsų neužmiršo, bet tegul ir žmonės prisimena jus!“ – sakė popiežius.

„Kreipiuosi į dangiškąjį Tėvą: nuolankiai nuleista galva ir su skaudančia širdimi jo prašau, kad atleistų už vieno žmogaus smurtą prieš kitą žmogų. Tėve, pasigailėk mūsų! – sakė popiežius. – Prašau visų vardan Jėzaus, kuris atleido jį prie kryžiaus prikalusiems žmonėms, vinimis pervėrusiems jo rankas ir kojas: prašau nuginkluoti širdis! Jas nukarinti, nukenksminti.“

Pranciškus itin stipriais žodžiais kreipėsi į visus veikėjus ir jų grupes, kurie tiek iš vidaus, tiek iš išorės nulemia karo Kongo DR poslinkius, kraštą apiplėšia, nualina ir destabilizuoja; jie praturtėjo neteisėtai išnaudodami krašto turtus ir nekaltų žmonių kraujo kaina. „Gana! Liaukitės turtėję silpnųjų sąskaita, liaukitės turtėję krauju suteptais ištekliais ir pinigais!“ – kalbėjo Pranciškus.

Popiežius Pranciškus susitikime su labdaros organizacijų atstovais Apaštališkojoje nunciatūroje Kinšasoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, 2022 m. vasario 1 d. EPA-EFE / VATICAN MEDIA nuotrauka
Popiežius Pranciškus susitikime su labdaros organizacijų atstovais Apaštališkojoje nunciatūroje Kinšasoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, 2022 m. vasario 1 d. EPA-EFE nuotrauka
Popiežius Pranciškus susitikime su labdaros organizacijų atstovais Apaštališkojoje nunciatūroje Kinšasoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, 2022 m. vasario 1 d. EPA-EFE / VATICAN MEDIA nuotrauka
Per popiežiaus Pranciškaus susitikimą su labdaros organizacijų atstovais Apaštališkojoje nunciatūroje Kinšasoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, 2022 m. vasario 1 d. EPA-EFE nuotrauka

Popiežius prašė Kongo DR rytinių regionų gyventojų įsipareigoti dėl geresnės ateities, nenusivilti. Ateitis bus kitokia, jei ji bus visų, o ne kažkieno ir jei bus visiems, o ne prieš ką nors. Patirtą blogį reikia perkeisti į gėrį dėl visų. Taip pat Jėzaus kryžius buvo skausmo ir mirties įrankis, bet jo meile pavirto visuotiniu susitaikymo įrankiu – gyvybės medžiu.

Į blogį atsiliepkime gerumu, į neapykantą – meile, į pasidalijimą – susitaikymu, ragino popiežius. Anot jo, krikščioniškas tikėjimas perdavė naujo teisingumo supratimą – jam ne tik neužtenka nebausti, jis atsisako keršto, jis nori sutaikinti, padaryti naujus konfliktus nekenksmingus, pašalinti neapykantą, atleisti. Visa tai yra galingiau už blogį, nes tikrovę perkeičia iš vidaus, o ne ją sunaikina iš išorės. Taip kaip Jėzus ant kryžiaus. Susitaikymas kuria ateitį, pridūrė popiežius.

Pranciškus kvietė ryžtingai kliautis Jėzaus viltimi. Su Jėzumi blogis nebegali tarti gyvenime paskutinio žodžio. Su Jėzumi, kuris iš kapo, paskutinės žmogiškosios egzistencijos stoties, pradėjo naują istoriją, atsiveria naujos galimybės. Su juo kiekvienas kapas gali tapti lopšiu, kiekviena kalvarija – velykiniu sodu. Su Jėzumi gimsta ir atgimsta viltis.

Vilties Dievas, kuris tiki jumis, jūsų kraštu ir jo ateitimi, telaimina ir paguodžia, tesužadina taiką jūsų širdyse, šeimose ir visoje Kongo DR, sakė popiežius.

Susitikime su popiežiumi keli nuo smurto nukentėję rytinio Kongo gyventojai pasidalijo liudijimais apie savo, savo šeimų narių ir ištisų kaimų gyventojų patirtą ir tebepatiriamą fizinę, dvasinę, moralinę ir psichinę kančią dėl ginkluotų užpuolimų, pagrobimų, žudymo, prievartavimo ir kitokio baisaus smurto. Jie atnešė ir popiežiui parodė patirtą kančią simbolizuojantį daiktą – kas mačetę, kas pintą kilimėlį (seksualinėmis vergėmis paverstų moterų simbolį), kas kūjį, kas ginkluoto vyro uniformą, ir, gavę popiežiaus palaiminimą, juos sudėjo po kryžiumi. Tada visi susitikimo dalyviai popiežiaus akivaizdoje sukalbėjo pasižadėjimą atleisti vieni kitiems, atsisakyti karo kaip būdo spręsti nesutarimus, kad Kongo DR taptų taikos, džiaugsmo, vieni kitiems meilės ir broliško sugyvenimo šalimi.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite