Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 03 25

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius paaukojo Ukrainą ir Rusiją Nekalčiausiajai Marijos Širdžiai

Popiežius paaukojo žmoniją, ypatingai Ukrainą ir Rusiją, Nekalčiausiajai Marijos Širdžiai. „Vatican Media“ nuotrauka

Penktadienio vakarą po Šv. Petro bazilikoje vykusių atgailos pamaldų popiežius Pranciškus paaukojo Ukrainą ir Rusiją Nekalčiausiajai Švč. Mergelės Marijos Širdžiai. Popiežiaus pasiuntinys kardinolas Konradas Krajewskis vadovavo paaukojimo aktui Fatimos šventovėje. Už visos žmonijos taiką, ypač už kenčiančius Ukrainos gyventojus, penktadienį meldėsi katalikai visame pasaulyje.

Paaukojimo akto tekstą rasite čia.

Prieš paaukojimą vykusios atgailos pamaldos Šv. Petro bazilikoje truko maždaug porą valandų. Jos prasidėjo Žodžio liturgija. Po to pamaldų dalyviai, taip pat ir popiežius, turėjo galimybę atlikti išpažintį. Pats tai padaręs popiežius atsisėdo klausykloje ir išklausė kelių penitentų išpažinčių.

Per pamaldas sakytoje homilijoje popiežius priminė, kad šią dieną – kovo 25-ąją – Bažnyčia švenčia Apreiškimo Švč. M. Marijai iškilmę.

„Džiaukis, malonėmis apdovanotoji! Viešpats su tavimi!“ – tarė angelas Marijai. Šiandien, pasak popiežiaus, šie žodžiai skamba mums visiems. Kai mes kreipiamės į Dievą, prašydami atleidimo, išgirstame: „Džiaukis, aš esu su tavimi“. Susitaikinimo sakramentas, tai Dievo malonės sugrąžinimas į mūsų gyvenimą, sakė popiežius, prašydamas nebijoti, nevengti ir neignoruoti Susitaikinimo sakramento.

Atgailos pamaldos Šv. Petro bazilikoje. „Vatican Media“ nuotrauka

„Atraskime jį kaip džiaugsmo sakramentą“, – ragino popiežius. „Taip, džiaugsmo, nes šis sakramentas blogį, dėl kurio mums gėda, paverčia galimybe pajusti švelnų Tėvo apkabinimą, mums dovanojamą gydančią Jėzaus galią.“

„Jei norime, kad pasaulis pasikeistų, pirmiausia turi pasikeisti mūsų širdys“, – sakė popiežius, primindamas, kad vienas motyvų, dėl kurio šį vakarą tikintieji visame pasaulyje susirinko į savo bendruomenių maldos namus, yra pasaulio ir ypač Rusijos ir Ukrainos paaukojimas Marijos Širdžiai. „Šiandien, atgaivinti Dievo atleidimo, mes beldžiamės į Nekalčiausiąją Marijos Širdį. Pavedame Marijai visa, ką išgyvename, meldžiamės už visą pasaulį, o ypač už ukrainiečių ir rusų tautas.“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

„24 valandos Viešpačiui“ – kasmet daugumoje pasaulio vyskupijų rengiamos atgailos pamaldos. 2014 m. popiežius Pranciškus pasiūlė prieš ketvirtą gavėnios sekmadienį visą parą, pradedant penktadienio vakaru, skirti susitaikinimui su Viešpačiu, jo gailestingumo apmąstymui. Per pastaruosius porą metų, dėl pandemijos, šios pamaldos buvo rengiamos be didelių bendruomeninių susibūrimų. Dabar tikimasi sugrįžti prie įprastinio jų šventimo.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu