Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 03 30

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius Pranciškus pateko į ligoninę dėl respiratorinės infekcijos

Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus. EPA-EFE nuotrauka

BBC naujienų tarnyba paskelbė Vatikano žinią, kad popiežius Pranciškus pateko į ligoninę dėl respiratorinės infekcijos ir praleis ten keletą dienų.

Katalikų Bažnyčios pranešime teigiama, kad pastarosiomis dienomis pontifikas patyrė kvėpavimo sunkumų, tačiau kovido jam neaptikta. Pranciškui reikia „keleto dienų privalomos ligoninės priežiūros“, rašo Vatikanas.

BBC bendradarbis, susipažinęs su hospitalizacijos aplinkybėmis, pranešė, kad pontifikas artimiausią naktį praleido Romos Agostino Gemelli ligoninėje.

Ketvirtadienio, kovo 30 d., vidudienį Šventojo Sosto spaudos tarnybos direktorius pranešė, kad popiežius Pranciškus naktį gerai pailsėjo. Jis teigė: „Tęsiamas numatytas gydymas, ir sveikatos būklė gerėja. Ketvirtadienį po pusryčių popiežius peržvelgė spaudą ir dirbo. Prieš pietus savo privataus buto koplyčioje susikaupė maldai ir priėmė Komuniją.“

Ketvirtadienį popiežius Pranciškus tviterio žinute padėkojo už gautus sveikinimus ir patikinimus, kad žmonės už jį meldžiasi: „Esu sujaudintas daugybės per šias valandas gautų sveikinimų, visiems dėkoju už artumą ir maldą.“

Popiežiaus gydytojai ketvirtadienio vakare pranešė, kad ligoniui buvo nustatytas infekcinis bronchitas, reikėjo skirti antibiotikų. Dėl to popiežiaus sveikata pagerėjo. Artimiausiomis dienomis, praneša medikai, jis galėtų būti išleistas iš ligoninės.

Šiuo metu 86-erių Pranciškaus darbotvarkėje ypač daug visko vyksta – turint omenyje, kad ruošiamasi Velykoms, kurios šiemet bus švenčiamos balandžio 9 d.

Šį savaitgalį Vatikane turėtų vykti Verbų sekmadienio Mišios. Balandžio pabaigoje Pranciškus taip pat turėtų vykti su vizitu į Vengriją. Trečiadienio, kovo 29 d., rytą Pranciškus dalyvavo kassavaitinėje audiencijoje Šv. Petro aikštėje.

Nepaisydamas sveikatos problemų, Šventasis Tėvas aktyviai darbuojasi ir šiemet jau turėjo keletą išvykų į užsienį. Jų metu taip pat aplankė Demokratinę Kongo Respubliką ir Pietų Sudaną.

Sausį Pranciškus dalyvavo savo pirmtako popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuvėse.

Popiežius Pranciškus
EPA-EFE nuotrauka

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite