Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 09 02

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Popiežius priėmė nuncijų Ukrainoje arkivyskupą V. Kulboką

Popiežius Pranciškus ir arkivysk. Visvaldas Kulbokas. „Vatican News“ nuotrauka

Ketvirtadienį, rugsėjo 2 d., popiežius Pranciškus priėmė naują apaštališkąjį nuncijų Ukrainoje arkivyskupą Visvaldą Kulboką.

Birželio 15 d. popiežius paskyrė lietuvį tituliniu Martanos arkivyskupu ir nuncijumi Ukrainoje. Rugpjūčio 14 d. Vilniaus katedroje jam buvo suteikti vyskupo šventimai. Konsekravimo iškilmei vadovai į Lietuvą nuvykęs Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas.

Po Šventojo Tėvo audiencijos „Vatican News“ įrašė trumpą pokalbį su arkivyskupu Visvaldu Kulboku. Garso įrašas – čia.

Popiežius Pranciškus ir arkivysk. Visvaldas Kulbokas. „Vatican News“ nuotrauka

Į Ukrainą išvykstu rugsėjo 7 d., ateinantį antradienį. Pradedant šią mano, kaip apaštališkojo nuncijaus, misiją buvo be galo svarbu susitikti su Šventuoju Tėvu ir, visų pirma, gauti jo asmeninį palaiminimą šiam darbui. Turėjome labai artimą, labai asmenišką pokalbį, po kurio norėčiau pabrėžti dalykus. Pirmiausia tai, kad popiežius labai myli Ukrainą.

Antras dalykas – tai buvo tarsi tėvo ir sūnaus pokalbis. Šventasis Tėvas man davė ir praktinių patarimų, kaip žmogiškai, kunigiškai, vyskupiškai priimti įvairius santykius, problemas, džiaugsmą ir liūdesį. Tai buvo tiesiog labai padrąsinantis susitikimas.

Ir trečias dalykas, kurį norėčiau pabrėžti, – tai, kad pokalbis buvo labai gyvas, labai džiaugsmingas. Pamačiau labai jaunatvišką Šventąjį Tėvą, nepaisant to, kad visai neseniai jam atlikta chirurginė operacija. Mačiau Šventąjį Tėvą labai jaunatvišką, labai dinamišką, labai energingą, tuo pat metu ir labai susikaupusį, ir besidžiaugiantį.

Ar buvo kalbama ir apie konkrečius veiklos planus? Jau prieš keletą metų popiežiaus Pranciškaus paragino kitų šalių krikščionis padėti nuo karo nukentėjusiems žmonėms Ukrainoje…

Šiandieną popiežius labai pasidžiaugė ta humanitarinė misija, kuri buvo įvykdyta. Ji jam išliko širdyje ir jis ja pasidžiaugė. Jis labai džiaugėsi ir dosniu Europos Bažnyčių dalyvavimu joje. Visų pirma Europos Bažnyčios aukojo pinigus, teikė pagalbą Ukrainai. Popiežius pabrėžė, kad mūsų dėmesys turi būti skiriama ne vien katalikams, bet visiems, kurie kenčia nuo karo, visiems be jokių išlygų. Tai pabrėžia popiežiaus ir Bažnyčios misijos visuotinumą. Bažnyčia nenori atstumti nė vieno. Dėmesys yra skiriamas kiekvienam.

Kokie pirmieji darbai laukia nuvykus į Kijevą?

Po to, kai birželio 15 d. buvo paskelbtas mano paskyrimas nuncijumi, jau susikontaktavau su kai kuriais valdžios atstovais, o visų pirma su nunciatūra Kijeve, su pagrindiniu mano padėjėju. Kai kuriuos klausimus, kurie yra svarbūs ir skubūs, jau mes kartu apmąstėme ir jau man teko priiminėti sprendimus. Esu jau suplanavęs kai kuriuos susitikimus.

Be abejo, nuvykus į Kijevą pirmieji susitikimai bus su vyriausybe. Pirmiausia laukia formalūs dalykai, skiriamieji raštai prezidentui. Taip pat turėsiu prisistatyti vyskupams. Atsiminkime, kad Ukrainoje yra įvairių apeigų katalikų – graikų apeigų, Romos apeigų, taip pat yra atskira rusėnų Mukačevo vyskupija, yra ir armėnų katalikų. Nusimato labai įvairiopas darbas, taip pat ekumeniniai santykiai su Ortodoksų Bažnyčia, su kitų konfesijų ir religijų bendruomenėmis. Ir žinoma, darbas siekiant taikos.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Visvaldas Kulbokas gimė 1974 m. Klaipėdoje. 1992 m. įstojo į Telšių kunigų seminariją. 1994–2004 m. tęsė studijas Romoje. 1998 m. liepos 19 d. įšventintas kunigu. 2001–2004 m. Popiežiškojoje bažnytinėje akademijoje rengėsi darbui Šventojo Sosto diplomatinėje tarnyboje, į kurią buvo priimtas 2004 m. liepos 1 d. Iki paskyrimo nuncijumi Visvaldas Kulbokas dirbo nunciatūrose Libane, Nyderlanduose, Rusijos Federacijoje, Vatikano valstybės sekretoriate bei nunciatūroje Kenijoje.

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?