Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 10 09

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius: vietoj branduolinio karo grėsmės rinkimės taiką

Popiežius Pranciškus Didįjį penktadienį. „Vatican News“ nuotrauka

Po sekmadienio Mišių ir Jono Krikštytojo Scalabrini ir Artemido Zatti kanonizacijos apeigų popiežius vadovavo vidudienio maldai, pasveikino kanonizacijos apeigų dalyvius, tarp jų – Šv. Karolio Boromiejaus misionierių vyrų ir moterų kongregacijų ir Saleziečių koadiutorių atstovus, paminėjo ir klarisių vienuolę s. Mariją Konstancą Panas, kuri paskelbta palaimintąja sekmadienio popietę, prisimindamas, kad moteris paskutiniuosius gyvenimo metus, būdama sunki ligonė, savo kančias paaukojo už tuo metu prasidėjusį Vatikano II susirinkimą.

„Poryt, t. y. antradienį, spalio 11 d., sukanka šio Visuotinio Bažnyčios Susirinkimo pradžios 60-osios metinės“, – tęsė popiežius

„Kalbėdami apie Susirinkimą, negalime pamiršti branduolinio karo pavojaus, kuris tuo metu grėsė pasauliui. Kodėl nepasimokyti iš istorijos?“ – klausė Pranciškus.

„Taip pat tada būta konfliktų ir didelės įtampos, tačiau buvo pasirinktas taikos kelias. Šventajame Rašte parašyta: „Šitaip Viešpats kalbino: „Stokitės ant kryžkelių ir pasižvalgykite! Pasiklauskite senovės takų, kur yra gerasis kelias? Eikite juo ir rasite sau ramybę“ (Jer 6, 16), – sakė popiežius primindamas Jeremijo pranašystę.

Be to, prieš vidudienio maldos palaiminimą popiežius taip pat užtikrino savo maldą už beprotiško smurto Tailande aukas, pavedė vaikų darželyje Bankoke nužudytus vaikus ir jų artimuosius gyvybės Tėvui.

„Dabar kreipiamės į Mergelę Mariją, kad padėtų mums būti šventųjų pavyzdžio įkvėptais Evangelijos liudytojais“, – sakė popiežius pradėdamas Viešpaties Angelo maldą.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Popiežius prašo neužmiršti kankinamos Ukrainos

„Šiandien neužmirškime kankinamos Ukrainos“, – prašė popiežius kiek anksčiau, sekmadienį, kanonizavimo Mišių homilijoje. Kalbėdamas apie vieną iš dviejų naujų šventųjų, migrantų globėją, šv. vyskupą J. K. Scalabrini, popiežius pasmerkė migrantų atstūmimo skandalą pasaulyje ir pareiškė ypatingą artumą ukrainiečiams, dėl karo priverstiems migruoti į kitus Europos kraštus

„Ukrainiečiai dėl karo priversti migruoti. Mus tai jaudina ir skatina jiems atverti širdis“, – sakė popiežius.

Kalbėdamas apie migrantų skandalą visame pasaulyje, ypač Viduržemio jūroje žuvusius migrantus, popiežius migrantų atstūmimą pavadino nusikalstamu.

„Migrantų atstūmimas yra bjaurus, nuodėmingas ir nusikalstamas. Atminkime atstumiamų migrantų likimą lageriuose, kur jie būna išnaudojami ir paverčiami vergais. Ir paklauskime savęs, ar migrantus, kurie sugeba atvykti, priimame kaip brolius ir seseris, ar juos išnaudojame?“ – klausė Pranciškus.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu